Frak męski jako symbol elegancji

unnamed file 1

Kilka wieków temu frak był dziennym ubiorem każdego mężczyzny, aż do czasu, gdy w dziewiętnastym wieku zaczęto do jego szycia używać eleganckiego sukna w kolorze czarnym. W tym czasie zaszła zasadnicza zmiana i ze stroju dziennego frak zmienił się w strój wieczorowy. Dziś postrzegany jest, jako najbardziej wykwintny i formalny strój męski.

Niewątpliwie jest to jeden z takich ubiorów, którego w sklepach nie można dostać. Frak musi być odpowiednio uszyty i dopasowany do indywidualnej sylwetki. Tylko w ten sposób można zaznaczyć jego wyjątkowość i elegancję.

Frak noszony wieczorową porą

Między frakiem, a garniturem jest bardzo wiele różnic. Już na pierwszy rzut oka można je zobaczyć. Krój fraka dodaje prócz elegancji również dystynkcji noszącemu go mężczyźnie, a to wiąże się z nauką noszenia tak formalnego stroju, poruszania się w nim i zachowania.

Wiedzieć też warto, że frak jest wyłącznie strojem wieczorowym i należy go zakładać po zmroku. W przypadku fraka zakładanego do ślubu trzeba nadmienić, że jest to możliwe pod warunkiem, że uroczystość odbywa się w późnych godzinach.

Są jednak sytuacje, gdy frak należy włożyć bez względu na porę dnia. Będzie to elegancka gala lub audiencja u dostojnika kościelnego lub politycznego. Poza tym warto wspomnieć, że frak w niektórych zawodach jest nieodzownym strojem „roboczym”. Tu można wymienić dyrygentów lub kelnerów w prestiżowych restauracjach.

Jak wygląda frak i jak go nosić?

Już na pierwszy rzut oka widać wyjątkowy skład fraka. Jest marynarka z długimi połami z tyłu, doskonale podkreślająca strzelistość sylwetki. Z przodu marynarka zwieńczona jest satynowymi lub atłasowymi wyłogami i guzikami po obu stronach. Inaczej niż w przypadku garnituru, marynarka fraka zawsze musi być rozpęta.

Spodnie klasycznie uszyte posiadają po bokach lampasy. To również jest element, który wydłuża sylwetkę nadając jej dumny i dystyngowany wygląd. Całość zwykle jest uszyta z wysokiej jakości tkaniny wełnianej, co podkreśla prestiż i status osoby noszącej tak formalny ubiór.

Klasyczne kolory fraka

W dzisiejszych czasach pojawiają się fraki w kolorach niestandardowych. Jednakże w przypadku tak formalnego stroju, jak frak nie jest to dobrze widziane przy oficjalnych i bardzo prestiżowych okazjach. Dlatego warto skupić uwagę na absolutnie klasycznym połączeniu czerni i bieli.

Wierzchnie elementy, takie jak marynarka oraz spodnie pięknie komponują się z bielą kamizelki oraz koszuli. W klasycznej kolorystyce również mucha jest biała, natomiast na nogach powinny znaleźć się długie, czarne skarpetki i lakierki w tym samym kolorze.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

W jaki sposób headhunter szuka pracowników?

1 marca 2021

Czy poszukiwanie pracownika w obecnych czasach jest łatwe? Na to pytanie wielu przedsiębiorców może odpowiedzieć wymijająco. Znalezienie samo w sobie nie jest trudne, ale znalezienie idealnie pasującego pracownika wręcz zakrawa…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady