Jak dobrać buty do biegania dla początkujących?

photo 1631774577666 9ce632e70af7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNXx8Ym9vdHMlMjBuaWtlJTIwYWRpZGFzfGVufDF8MHx8fDE3MDkxNDAwMjV8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Popołudniowy trening biegowy korzystnie wpłynie na regenerację naszego ciała. Warto jednak pamiętać, że podczas takiego biegu nasz organizm będzie silnie narażony na przeciążenia. Dlatego powinniśmy zadbać o zakup odpowiedniego obuwia, w którym będziemy czuć się pewnie, niezależnie od warunków podłoża, jakie napotkamy.

Buty do biegania powinny być lekkie

Będąc w profesjonalnym sklepie obuwniczym, warto zwrócić uwagę na wagę obuwia do biegania. To bardzo istotny element, który zapewni komfortowy trening. Im lżejszy wariant, tym lepiej, ponieważ łatwiej będzie nam pokonać zaplanowaną trasę.

Podczas zakupów dobrze jest sprawdzić jakość wykonania obuwia. W markowych produktach adidas galaxy 6 wszystkie elementy cholewki raczej powinny być dopracowane z największą precyzją. W przypadku wariantów mniej znanych producentów jakość może być bardzo zróżnicowana. Dlatego zawsze przed zakupem dokładnie sprawdźmy, czy z cholewki nie wystają dodatkowe nitki, czy odspojenia.

Rozmiar? Najlepsze będą buty w pełni dopasowane

W trakcie biegania musimy mieć pełną kontrolę nad każdym postawionym krokiem. Dlatego powinniśmy postawić na w pełni dopasowane produkty, które będą ściśle przylegać do kończyn. Możemy najwyżej pokusić się o zakup wariantów pół numeru większych. Obuwie nie powinno być jednocześnie zbyt ciasne, ponieważ wtedy po treningu pozostaną nam na skórze stóp bolesne odparzenia.

Zakupy obuwia warto robić po południu. W tym czasie nasze stopy mogą być lekko opuchnięte, przez co będą wydawać się nieco większe. Przymierzając buty nike damskie dobrze jest mieć na sobie te same skarpetki, które będziemy wykorzystywać w trakcie treningu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ogromne znaczenie ma kształt i jakość podeszwy obuwia. Warto przed zakupem zastanowić się, na jakim typie nawierzchni będziemy organizować treningi. Jeżeli planujemy biegać w mieście, powinniśmy wybrać buty z elastycznym spodem, który lepiej zamortyzuje kroki i rozłoży ciężar ciała.

Do biegania w terenie bardziej przyda się spód twardszy z agresywnym bieżnikiem i dodatkowymi wzmocnieniami w części śródstopia. Na takiej drodze możemy napotkać liczne przeszkody, które łatwiej będzie pokonać ze stabilniejszym i grubszym spodem obuwia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak uporządkować dokumenty w firmie? Forma tradycyjna i elektroniczna

1 lutego 2021

Prowadzenie firmy to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga od nas posiadania odpowiedniej wiedzy na wiele różnych tematów. Bardzo ważne jest zarządzanie pracownikami, ale oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę także na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady