Ile kosztuje zarządzanie najmem krótkoterminowym?

photo 1560518883 ce09059eeffacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Rynek najmu nieruchomości ma się całkiem dobrze i mimo niedawnych perturbacji związanych z pandemią wciąż jest świetnym pomysłem na tworzenie dochodu pasywnego. Zwłaszcza że właściciele nieruchomości mogą skorzystać z kilku opcji udostępniania lokalu, z których każda będzie mieć nieco inną specyfikę. Największe zyski osiągniemy poprzez najem krótkoterminowy, jednak ten będzie znacznie bardziej wymagający…

Na czym polega najem krótkoterminowy?

Jak wskazuje nazwa, to forma udostępniania mieszkania klientom, którzy planują krótkotrwały pobyt, najczęściej na kilka dni. Z takiej formy usług korzystają przede wszystkim turyści i klienci biznesowi udający się w delegacje. Ta forma najmu jest dość specyficzna i wymagająca, ponieważ zobowiązuje właściciela nieruchomości do znacznie intensywniejszej pracy.

Przede wszystkim ważny jest tutaj komfort prezentowanej nieruchomości. Apartamenty pod wynajem krótkoterminowy muszą być przygotowane z zachowaniem najwyższych standardów, dzięki czemu lokal zdobędzie uznanie wśród klientów. Dodatkowo ze względu na krótki czas trwania umowy najmu, właściciel musi zadbać o stałe obłożenie nowych klientów.

Taką pracę może wykonać kto inny

Zarządzanie apartamentami na wynajem nie jest prostym zadaniem. Wymaga nie tylko sporych nakładów pracy, ale i odpowiedniego zaplecza marketingowego i doświadczenia. Nie wszyscy właściciele nieruchomości dysponują takimi zasobami, dlatego można skorzystać z profesjonalnej pomocy zewnętrznych firm.

Bardzo często takie organizacje obsługują kilkadziesiąt budynków rozlokowanych po całym kraju. Zewnętrzna firma będzie mieć rozbudowaną siatkę dystrybucji i znacznie efektywniej wykorzysta dostępne kanały marketingowe, by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Może to przynieść wymierne korzyści już od pierwszego miesiąca współpracy w postaci regularnych i wysokich dochodów z czynszu.

Czy taka obsługa kosztuje dużo?

Firmy oferujące obsługę najmu najczęściej ustalają własne systemy wynagrodzenia. W wielu przypadkach zależy on od osiągniętego zysku za najem krótkoterminowy warszawa. Może on wynieść od kilku do kilkunastu procent z całkowitej sumy zarobionej na udostępnianiu nieruchomości.

Czy to dużo? I tak, i nie. Z pewnością taki model współpracy opłaci się właścicielom mieszkań, którzy nie mają czasu na samodzielną obsługę lokalu, lub po prostu nie chcą się tym zajmować. Wsparcie firmy zajmującą się obsługą najmu pomoże zwiększyć zyski z biznesu osobom mniej doświadczonym, które do tej pory nie miały styczności z tą branżą.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w Samsung Galaxy J5?

1 maja 2021

Uszkodzony wyświetlacz jest najczęstszą usterką, która dotyczyć może niemal każdego telefonu. Często wysokie koszty naprawy zniechęcają użytkowników do podejmowania takich działań. Skoro smartfon jest sprawny, ekran dotykowy funkcjonuje normalnie, wydawać…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady