Jakie obuwie robocze zadba o Twoje stopy? Czy pomimo noszenia obuwia roboczego możesz zadbać o swoje stopy?

photo 1626885930974 4b69aa21bbf9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNnx8d29ya2VyfGVufDF8MHx8fDE3MDIyOTY0ODd8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Zakup obuwia roboczego wymaga dużej uwagi ze strony kupującego. Dlaczego jest to tak istotne? Buty ochronne zazwyczaj nosimy każdego dnia przez co najmniej 8 godzin. W tym czasie warto zadbać o komfort stóp, a także naszą wygodę. Jakie obuwie sprawdzi się, więc najlepiej i czym grozi noszenie niewłaściwego obuwia roboczego?

Buty robocze do pracy idealne dla Twoich stóp

Kupując obuwie ochronne nie możesz wybrać pierwszej oferty, jaką znajdziesz. W czasie pracy najważniejsza jest wygoda, dlatego buty, muszą być odpowiednio dopasowane. Co należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania ofert?

Niezwykle ważny jest materiał, z jakiego zostały wykonane buty. Skóra stóp powinna oddychać, ponieważ takie buty noszone są przez wiele godzin. Ma to ogromny wpływ na higienę stóp i zapobiega nadmiernemu się ich poceniu.

Obuwie nie powinno również powodować obtarć, czy odcisków, ponieważ prowadzi to do powstania dolegliwości bólowych i w rezultacie gorszego stanu stóp. Kolejnym ważnym czynnikiem jest ochrona, jaką zapewniają buty robocze. Muszą być one odpowiednio dopasowane do miejsca pracy i istniejących tam zagrożeń.

Co się stanie, gdy wybierzesz nieodpowiednie buty robocze?

Niestety wciąż się zdarza, że pracownicy noszą niewłaściwie dobrane buty ochronne. Dlaczego takie sytuacje wciąż mają miejsce?

Dzieje się tak, ponieważ często nie wiemy, co jest ważne w czasie zakupu obuwia roboczego. Źle dobrane buty mogą powodować nie tylko dyskomfort podczas ich noszenia, ale również narazić pracownika na uszkodzenie ciała spowodowane wypadkiem w pracy.

Jeżeli buty nie będą prawidłowo pełniły swojej funkcji, może dojść do poślizgnięcia się, zgniecenia stopy, porażenia w wyniku nieprawidłowego odizolowania od kabli i innych elementów przewodzących prąd, oparzeń i kontaktu z chemicznymi substancjami. Oczywiście nie w każdym miejscu pracy, mamy do czynienia ze wszystkimi tymi zagrożeniami, dlatego jak już zostało to wspomniane obuwie, musi być prawidłowo dopasowane do stanowiska pracy.

Kategorie obuwia roboczego

Buty robocze posiadają specjalne oznaczenia, które określają ich poziom zabezpieczenia. Buty te mogą posiadać oznaczenia: SB, S1, S2, S3, S4, S5, czyli obuwie bezpieczne. Wyróżniamy również oznaczenia: PB, P1, P2, P3, P4, P5, gdzie obuwie z tym oznaczeniem ma nieco obniżone normy wytrzymałości, w porównaniu do obuwia bezpiecznego.

Warto jednak wiedzieć, że wszystkie te buty spełniają określone funkcje, dzięki czemu skutecznie chronią przed różnymi zagrożeniami. Buty klasyfikujemy także według wielu innych kategorii, które także, powinny mieć wpływ na to, jakie obuwie wybierzemy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1600634999623 864991678406cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8Y2F0YWxvZyUyMGNvc21ldGljc3xlbnwxfDB8fHwxNjcyMzI5MjMyixlibrb 4.0.3q80w1080

Ile kosztuje katalog Avon? Jaka forma katalogu jest najlepsza dla klientów Avon?

1 stycznia 2023

Katalog Avon zawsze zawiera wiele ciekawych produktów, zestawów kosmetyków oraz promocji. Każdy, kto chce, więc zamówić kosmetyki tej firmy musi sprawdzić, jakie produkty są dostępne oraz czy dostępne są jakieś…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady