Czy nauka w grupie przyniesie dobre efekty?

photo 1564445477052 8a3787406bbfcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxsZWFybmluZyUyMHR1dG9yJTIwdGVhY2hlcnxlbnwxfDB8fHwxNjM1MjQ3Nzgzixlibrb 1.2.1q80w1080

 

Dla wielu wspólna nauka to podstawa i tylko tak potrafią pracować efektywnie. Część uczniów woli ciszę i indywidualny tok pracy we własnym tempie i na własnych zasadach. Czy nauka w grupie faktycznie pomaga w nauce? Warto spróbować, zwłaszcza jeśli samotne wkuwanie zbrzydło nam całkowicie. Sprawdźmy, jakie korzyści może nam przynieść.

Korzystaj z wiedzy innych, niech zmobilizują cię do nauki.

Zamiast tracić czas na poszukiwanie informacji, których nie masz, skorzystaj z wiedzy innych. Ucząc się w grupie, dzielimy się swoją wiedzą z innymi a w zamian otrzymujemy potrzebne nam informacje od kogoś z grupy podane na tacy. To dobra wymiana. Koleżanka lub kolega mogą nie tylko podać suche fakty, ale także wytłumaczyć zagadnienie. Możecie umówić się przed spotkaniem, kto ma przygotować, jakie zagadnienie.

 

Jeżeli Twoim problemem jest zabranie się do nauki i systematyczna powtórka umówione spotkanie będzie dla ciebie motywacją. Nareszcie zaczniesz o zaplanowanej godzinie. Nie możesz tego odkładać, skoro jesteś umówiona.

Trudne tematy najlepiej rozwiązuje burza mózgów. Kilka osób na pewno wpadnie na odpowiedni sposób jak poradzić sobie z zadaniem. Taką metodą powstało już wiele innowacyjnych projektów. Wesoła atmosfera, żarty w międzyczasie, luźne skojarzenia pomagają zapamiętać nawet najnudniejsze i najtrudniejsze tematy. Skorzystaj z tego sposobu.

Jak przygotować takie spotkani, żeby przyniosło efekty?

Nauka w grupie powinna być umówiona i zorganizowana. Zespół nie powinien być zbyt duży, żeby się nie rozpraszać i nie mieć możliwości zrzucenia odpowiedzialności na innych. Najlepiej ustalić sobie wcześniej cel: egzamin, konkretny dział, powtórka. Zagadnienie nie powinno być zbyt obszerne, a spotkania nie należy przeciągać w czasie. Zmęczony umysł nie współpracuje, łatwo o nerwy i niepotrzebny konflikt.

Załóżcie, że będzie panować luźna atmosfera, ale każdy powinien podejść do tematu poważnie, tak żeby w konsekwencji cała grupa wyniosła ze spotkania, jak najwięcej konkretnej wiedzy.

Możecie w grupie współpracować z korepetytorem. To dobry sposób, żeby uporządkować wiedzę i uzupełnić braki pod okiem profesjonalisty.

Nauka w grupie to poza tym dobre przygotowanie na przyszłość. Umiejętność współpracy z innymi jest wśród pracodawców bardzo cenione. W pewnych środowiskach wspólna zgrana praca zespołu ma wpływ na całokształt projektu i szybkość jego wykonania. Słuchanie, delegowanie zadań, wykonywanie ich na czas, rozumienie, logiczne myślenie i analiza danych to zdecydowanie kompetencje przyszłości, które warto trenować.

 

 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Buty sportowe na co dzień. Jakie wybrać?

1 czerwca 2021

Codzienny strój kojarzy się z eleganckimi półbutami lub szpilkami dla pań. Sportowe obuwie przez lata zarezerwowane było dla osób uprawiających sport. Czasy się jednak zmieniają, a nowe trendy modowe w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady