Czy brak znajomości języka niemieckiego musi być równoznaczny z brakiem pomocy prawnej? Co możesz zrobić, gdy Twój niemiecki pracodawca jest nieuczciwy?

Pracujesz na terenie Niemiec, ale słabo znasz język niemiecki? W Twojej pracy przydarzyły Ci się pewne problemy lub też pracodawca nie wypłaca Ci na czas wynagrodzenia? Pracując za granicą często trudno o znalezienie pomocy prawnej, ponieważ barierą jest tutaj słaba znajomość języka. Jakie działania możesz podjąć, jeśli pracodawca nie chce Ci wypłacić wynagrodzenia?
Co należy zrobić, gdy nie otrzymujemy wynagrodzenia za pracę na czas?
Pracodawca ma obowiązek wypłacać wynagrodzenie za pracę regularnie. Nie ma tutaj miejsca na opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia bądź też dłuższe zwlekanie z uregulowaniem należności wobec pracowników. Jeżeli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia, należy wystosować pismo upomnienie o wypłatę zaległego wynagrodzenia lub wejść na drogę sądową, gdzie wydanie zostanie sądowy nakaz wypłaty wynagrodzenia.
Pracownik ma także możliwość odmówienia wykonywania pracy. W takiej sytuacji osoba zatrudniona nie stawia się w miejscu pracy, aż do momentu wypłaty zaległego wynagrodzenia. Należy jednak być ostrożnym w tej kwestii, gdyż za nieuzasadnioną nieobecność w pracy pracodawca może wysłać upomnienie do pracownika.
Nie należy jednak rezygnować z walki o swoje wynagrodzenie. Pieniądze za wykonaną pracę zawsze należą się pracownikom. Kwestia wypłaty wynagrodzenia jest regulowana przez przepisy prawne. Prawo nie dopuszcza takich sytuacji, w których pracownicy nie otrzymują wynagrodzenia za pracę.
Czy w przypadku braku wynagrodzenia możesz skorzystać z pomocy prawnika?
Zatrudnienie na terenie Niemiec jest wskazaniem do tego, aby skorzystać w tym państwie z pomocy prawnej. Jednak pracując w Niemczech, możemy słabo znać język niemiecki. Utrudnia to przygotowanie pism, czy w przypadku braku wypłaty wynagrodzenia – upomnień o uregulowanie tej należności.
Nie zawsze wiemy też, jakie mamy dokładnie możliwości. Prawnik z językiem niemieckim to specjalista, który może nam pomóc w odzyskaniu zaległego wynagrodzenia i nie tylko. Co więcej, w zależności od wybranego prawnika możesz skorzystać z porady w języku polskim.
Dzięki takiemu wsparciu nie będziesz musiał się już zastanawiać, jak odzyskać pieniądze od pracodawcy w Niemczech. Zyskasz także większą gwarancję, iż pracodawca wypłaci Ci wynagrodzenie.
Dlaczego oszustwo ze strony pracodawcy zawsze wymaga reakcji pracownika?
Jeśli pracodawca postępuje niezgodnie z prawem, musi ponieść za to konsekwencje. Przepisy nie dopuszczają zachowań, w których pracodawca może być nieuczciwy wobec swojego pracownika, co już zostało wcześniej wspomniane. Regulacje prawne określają zasady postępowania zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Każda z tych stron, musi stosować się do obowiązujących przepisów.
Jeśli pracodawca, u którego jesteś zatrudniony, oszukał Cię lub podejrzewasz, że może postępować wobec Ciebie nieuczciwie, powinieneś podjąć działania prawne. Jeśli tego nie zrobisz, możesz wiele na tym stracić, a co gorsza pracodawca będzie nadal oszukiwać nie tylko Ciebie, lecz też innych zatrudnionych pracowników.
Może spodobać Ci się również:
Jednym z powodów, dla których wyjeżdżamy do pracy za granicę są znacznie większe zarobki. Pozwala to na łatwiejsze życie, ale przede wszystkim poprawę sytuacji finansowej. W niektórych przypadkach dochodzi jednak…
Czytaj więcej