Zielona ściana w łazience, czy to dobry pomysł?

photo 1492999104346 cabaa757be8fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxncmVlbiUyMHdhbGwlMjBwbGFudHN8ZW58MXwwfHx8MTY2NDgxNzk4NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Zielona ściana w łazience może być świetnym pomysłem, jeśli chcemy stworzyć wyjątkowy klimat i wprowadzić tam element zieleni i natury. Zależy to głównie od indywidualnych preferencji i stylu łazienki, którą chcemy udekorować. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć kilka ważnych czynników.

Upewnić się trzeba, że wybieramy właściwy kolor zieleni, który będzie pasował do reszty kolorów w łazience. Ciemniejsze odcienie zieleni mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądała na mniejszą, podczas gdy jaśniejsze odcienie mogą dodawać przestrzeni i jasności. Zielone ściany można zamawiać w tak wielu wariantach, że na pewno znajdzie się tu idealnie pasująca konstrukcja pod każdym względem.  

Warunki w łazience i zielona ściana – o czym należy pamiętać?

Łazienka jest miejscem, gdzie panuje wysoka wilgotność i temperatura, co może wpłynąć na trwałość farby na ścianie. Dlatego warto wybrać farby specjalnie przeznaczone do łazienek lub zapewnić odpowiednią wentylację. Ostatecznie, zielona ściana może być świetnym pomysłem, ale pamiętać należy o powyższych, praktycznych kwestiach.

W przypadku roślin żywych należy wziąć pod uwagę zapewnienie im odpowiednich warunków wzrostu, takich jak wystarczająca ilość światła i wilgoci, a także regularnej pielęgnacji. W przypadku roślin sztucznych warto wybrać takie, które wyglądają jak najbardziej naturalnie i są wykonane z trwałych, odpornych na wilgoć materiałów.

Wertykalny ogród w łazience – jaki ma wpływ na człowieka?

Naturalna zieleń kwiatów, zarówno sztucznych jak i żywych, ma pozytywny wpływ na człowieka. Badania pokazują, że obcowanie z naturą i zielonymi roślinami może pomóc zmniejszyć poziom stresu, poprawić nastrój i ogólnie wpłynąć na zdrowie psychiczne. Ogród wertykalny w łazience tworzy niepowtarzalny klimat i pomaga efektywnie się zrelaksować.

Zieleń może również pobudzić kreatywność i inspirację, co może mieć korzystny wpływ na pracę i naukę. Zieleń i kwiaty poprawiają estetykę i atmosferę, a tak udekorowana łazienka ma w sobie naturalne piękno i charakter.

Jakie rośliny wybrać na zieloną ścianę w łazience?

Ogród wertykalny to wspaniały sposób na wprowadzenie natury i zieleni do przestrzeni łazienki. Można tu użyć wielu rodzajów kwiatów oraz liściastych odmian roślin. Wybór wśród roślinności stosowanej na zieloną ścianę jest olbrzymi.

Warto jednak pamiętać, że uwarunkowania mikroklimatyczne tej przestrzeni nie zawsze są odpowiednie dla zastosowania żywej zieleni. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest bogaty ogród wertykalny ze sztucznych kwiatów.

Może spodobać Ci się również:

Jak księgować leasing samochodu osobowego w KPiR? Ważne wskazówki dla przedsiębiorców

1 stycznia 2022

Dział księgowy to miejsce, gdzie każdego dnia wykonywanych jest wiele ważnych czynności mających bezpośredni wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jednak pomimo starannego prowadzenia spraw księgowych w firmie mogą pojawić się pewne…

Czytaj więcej