Kiedy pierwsza wizyta u weterynarza z kotem?

photo 1612718908786 de5aeecfab79cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzOHx8dmV0JTIwY2F2YWxpZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcxNzc5MDUxMHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Młode kocię jest znacznie bardziej podatne na choroby niż starszy osobnik. Dopóki zwierzę ssie mleko matki, jest co prawda w znacznym stopniu chronione, jednak profilaktyczna wizyta w gabinecie weterynarii wskazana jest już na dość wczesnym etapie. Raczej ma ona jednak przede wszystkim wydźwięk poznawczy i ma na celu oswojenie pupila z taką sytuacją w przyszłości.

Kiedy udać się na pierwsze badanie z kotem?

Gabinet weterynarii warto odwiedzić już po 8 tygodniach życia kota. Co prawda, może on jeszcze pić mleko matki przez kilka tygodni, lecz w tym momencie warto podać zwierzęciu pierwszą szczepionkę. Na samym początku istotne jest zabezpieczenie organizmu pupila przed nosówką oraz parowirową, a osobniki, które mogły mieć kontakt z innymi zwierzętami dodatkowo szczepi się przeciw wściekliźnie.

W trakcie badania weterynarz endokrynolog z Krakowa sprawdzi ogólny stan zwierzęcia. Przede wszystkim zweryfikuje, czy jego organizm rozwija się prawidłowo oraz sprawdzi stan sierści i występowanie ewentualnych zmian skórnych. Specjalista udzieli również wskazówek dotyczących dalszej diety.

W jaki sposób przygotować kocię na badanie?

Przede wszystkim nie warto niepotrzebnie stresować zwierzęcia. Jeżeli planujemy przewieść go w specjalnym transporterze, pokarzmy go zwierzęciu kilka dni wcześniej. Nie podejmujmy gwałtownych kroków, przez które pupil zniechęci się do kontynuowania wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Pamiętajmy też o tym, by pupil przed wyjazdem do weterynarza przyjął odpowiednią ilość pokarmu.

Gabinet weterynaryjny w Krakowie warto odwiedzić punktualnie, bez niepotrzebnego przychodzenia przed czasem. w obecności innych zwierząt mały kot będzie bardzo zestresowany, dlatego lepiej jest umówić się na konkretną godzinę. W trakcie badania czuwajmy przy zwierzęciu i starajmy się uspokajać pupila, gdyby wykazywał nerwowe zachowania.

Pamiętajmy o odrobaczaniu…

Już podczas pierwszej wizyty możemy skorzystać z tej usługi, która pomoże usunąć insekty zalegające w jelitach pupila. Picie mleka może wywołać rozwój glisty w przewodzie pokarmowym, dlatego już podczas pierwszej wizyty można usunąć te pasożyty z organizmu kota.

Kolejne spotkanie ze specjalistą powinniśmy zrealizować miesiąc po pierwszej wizycie. W trakcie drugiej wizyty specjalista ponownie zaszczepi kota preparatem przypominającym, który wzmocni odporność. Jeżeli podczas tego okresu zauważymy niepokojące objawy u kota, zawsze powinniśmy je niezwłocznie skonsultować z weterynarzem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1610484826625 ac2be7f1c8c1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2Mnx8ZW5nbGlzaCUyMHNjaG9vbHxlbnwxfDB8fHwxNzI3ODE1MjU5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak możesz zadbać o przyszłość swojego dziecka? Czy amerykańska szkoła średnia wpłynie na przyszłość młodego człowieka?

1 stycznia 2025

Przyszłość każdego młodego człowieka zależy od wielu istotnych czynników. Oczywiście wielu rodziców chciałoby, aby jego dziecko zdobyło jak najlepsze wykształcenie, a następnie znalazło dobrą pracę. Bardzo ważnym elementem jest w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady