Jakie formy wysyłek oferować w handlu internetowym?

Jakie formy wysyłek oferować w handlu internetowym?

W polskim Internecie działa bardzo dużo firm zajmujących się sprzedażą. Choć liczba sklepów internetowych jest naprawdę duża, to ciągle powstają następne. Każdy, kto pragnie zajmować się takim biznesem powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór odpowiednich form wysyłek dla zadowolenia klientów.

Dlaczego Polacy tak chętnie robią zakupy w sieci?

Zakupy internetowe to niebywała swoboda i ogromny wybór. Kupując w sieci nie musimy zważać na godziny otwarcia ani zastanawiać się, jak dotrzeć do centrum handlowego. Jeśli chcemy, to możemy robić zakupy nawet w niedzielę czy w nocy. Ogromnym plusem jest także fakt, że zostają nam one bardzo szybko dostarczane do domu. Obecnie do wyboru jest dużo rodzajów wysyłek. Wszyscy sprzedawcy powinni wiedzieć, co najbardziej cenią sobie ich klienci.

Jak wysyłać zamówienia internetowe?

To, w jaki sposób sklep internetowy wyśle swoje zamówienia będzie zależeć o kilku czynników. Jeśli asortyment sklepu obejmuje przedmioty małe i lekkie, to najlepiej będzie postawić na Pocztę Polską. Wtedy za stosunkową niewielkie pieniądze można nadawać przesyłki listowe. Ich czas dostarczenia jest stosunkowo długi, jednak klienci zazwyczaj wybierają listy wtedy, gdy zamawiają coś taniego. Z kolei gdy sklep internetowy sprzedaje przedmioty duże, ciężkie i wartościowe, to zdecydowanie powinien postawić na przesyłki kurierskie. Takie zamówienia najczęściej będą trafiały bezpośrednio do domów klientów. Warto zauważyć, że większość internautów najbardziej ceni sobie właśnie przesyłki kurierskie, gdyż są one szybkie, pewne i dostarczane bezpośrednio do domu. Przesyłka kurierska nadana do określonej godziny trafia do klienta w Polsce zawsze na drugi dzień.

W ostatnich latach na popularności bardzo zyskały także przesyłki do paczkomatów. Wynika to z faktu, że automatów tych jest coraz więcej i wybierają je przede wszystkim osoby młode. Paczkomaty dają olbrzymią swobodę, bo nie trzeba czekać w domu na kuriera, tylko można pójść odebrać przesyłkę o dowolnej porze. Uzupełnieniem oferty wysyłkowej są także odbiory w punkcie. W tym wypadku paczki odpiera się na poczcie, w sklepach sieciowych i na stacjach benzynowych.

O czym jeszcze warto pamiętać, planując politykę wysyłek?

Wśród dostępnych form dostawy w sklepie internetowym nie może zabraknąć wysyłek za pobraniem. Wielu klientów bardzo je sobie ceni ze względu na bezpieczeństwo. Są także osoby, które nie korzystają z bankowości online albo mieszkają daleko od punktów bankowych i dla nich ta forma jest idealna. Ważnym elementem dobrej polityki wysyłkowej jest także dbanie o bezpieczeństwo i estetykę pakowania zamówień.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Drzwi zewnętrzne. Ostatni punkt w projekcie domu.

1 stycznia 2021

Budowa domu zaczyna się na fundamentach, a kończy na dachu. Jednakże każde domowe ognisko musi zawierać okna na świat i odpowiednie drzwi. W domu może ich wcale nie być, ale…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady