Jakie buty zimowe dla dziecka?

unnamed file 5

Zima już za niedługo się rozpocznie, dlatego warto zabezpieczyć stopy naszych okres na ten trudny czas. Ważne jest dopasowanie obuwia nie tylko pod wględem rozmiaru, lecz również komfortu. Produkty marki Badura sprawdzą się w tym przypadku doskonale. W dzisiejszym artykule przypomnimy na co zwracać uwagę podczas dobierania obuwia dla dziecka…

Dopasowany rozmiar? Przecież stopa rośnie!

Wybierając obuwie Badura warto mieć na uwadze fakt, że nasza pociecha stale rośnie. Kupno dopasowanych produktów może więc wywołać dyskomfort nawet pod koniec tego sezonu zimowego. Dobrze jest więc postawić na buty o nieco większym rozmiarze.

Nie warto jednak przesadzać. Za duże buty mogą negatywnie wpłynąć na komfort noszenia, ponadto stopa dziecka będzie układać się w niewłaściwy sposób. Najlepiej, gdy produkty są minimalnie, nawet o pół rozmiaru większe od długości stopy mierzonej od pięty do dużego palca. Wtedy dziecko odczuwać będzie lekki luz, a jednocześnie podczas chodzenia but nie będzie wypadał ze stopy.

Zimą zwróć uwagę na ocieplenie…

W trakcie zabawy na śniegu nie trudno o przemrożenie stóp. Dzieje się tak wówczas, gdy dziecko nosi niedopasowane obuwie bez dodatkowego systemu docieplania. Poszukując odpowiednich produktów warto zatem sprawdzić ich wnętrze. Sklep Badura zapewniają produkty wysokiej jakości wykończone specjalym futerkiem lub naturalną skórą, co pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę stopy.

Jednocześnie można postawić na produkty, które skutecznie odprowadzą nadmiar wilgoci. Najlepiej wykorzystać buty z naturalnej skóry. Ułatwi ona cyrkulację powietrza wewnątrz stopy i pomoże odprowadzić wodę. To również miękki w dotyku materiał, przez co dziecko odczuwać będzie komfort podczas stosowania.

Buty wysokie czy niskie?

Oba typy produktów mają swoje wady i zalety. Aby dobrać ten najlepszy, warto zastanowić się przede wszystkim do czego buty będą dziecku potrzebne.

Jeśli szukamy produktów na codzień, warto postawić na lekkie i ciepłe obuwie, które zapewni dziecku ochronę stóp. Wyjazd do szkoły, czy do kolegów nie będzie wiązał się z koniecznością pokonywania zaśnieżonych tras, toteż i obuwie nie musi być tutaj bardzo rozbudowane.

Gdy jednak szukamy produktu, które dziecko wykorzysta do beztroskiej zabawy po śniegu, dobrze jest zdecydować się na buty wyższe, które dodatkowo osłonią kostkę. Takie produkty doskonale izolować będą stopę i dolną część nóg przed działaniem śniegu, ponadto nieznacznie usztywnią stopę i zapewnią jej lepszą przyczpeność na lodzie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1620304386414 267c83b1857acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxTaG9lcyUyMHRyZWtraW5nfGVufDF8MHx8fDE2OTA2MjIyMDl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080 1

Jak dobrać buty trekkingowe na jesień?

1 września 2023

Chodzenie po górach jesienią może być znacznie trudniejsze, jeśli nie dopasujemy odpowiednich ubrań. Kluczowe znaczenie będą mieć w tym przypadku buty, które ułatwią stabilizację naszego ciała. Podczas tej pory roku…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady