Jak bawić się z psem na spacerze?

photo 1523142286166 0d5584e04367cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOXx8dmV0JTIwYnVsbHRlcnJpZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcwOTMyOTI2Mnwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Szczęśliwy pies to zdrowy pies! Warto zatem ze wszystkich sił dbać o to, by pupilowi nie brakowało zabawy na świeżym powietrzu. Wspólny spacer z pewnością poprawi nastój zarówno jemu, jak i nam, dodatkowo pomoże zredukować stres i nawiązać więź. W jaki sposób możemy bawić się z pupilem podczas spaceru?

Dlaczego warto spacerować i bawić się z pupilem?

Jak już wspomniano, takie zabawy korzystnie wpływają na rozwój zwierzęcia. Pamiętajmy, że psy z reguły są ruchliwe i potrzebują ruchu, którego czasem w domowych warunkach nie jesteśmy im w stanie dostarczyć. Oczywiście intensywność ćwiczeń zależeć będzie od rasy i uwarunkowań konkretnego osobnika. Pies rasy husky będzie wymagał większej ilości zabawy niż klasyczny mops.

Wspólna zabawa na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na cały organizm pupila. U takich psów rzadziej występują choroby, nie będzie zatem konieczności częstych wizyt u weterynarza na Krakusa. Dodatkowo zabawa pomaga rozwijać mięśnie i stawy kończyn zwierzęcia, przez co ryzyko wystąpienia chorób zwyrodnieniowych znacząco się obniża.

Spacer to doskonały czas na zabawę i trening

W trakcie wspólnego wyjścia z psem nie tylko nawiązujemy z nim głębszą relację. W tym samym czasie możemy spróbować wytresować psa i nauczyć go kilku komend. Przede wszystkim też oswajamy go z obecnością innych zwierząt oraz ludzi i pokazujemy jak reagować na ich widok.

Im wcześniej zaczniemy treningi pupila, tym lepiej, ponieważ wraz z wiekiem trudniej będzie mu przekazać nasze oczekiwania. Warto zabierać ze sobą odpowiednia ilość smakołyków, które będą stanowić nagrody za powierzone zadanie. Przychodnia weterynaryjna Vetamicor zaleca przede wszystkim ćwiczenia związane z ruchem zwierzęcia, które pobudzą jego organizm do intensywniejszej pracy.

Aport! Szukaj! I nie tylko

Aportowanie patyka jest jedną z najczęstszych zabaw z psem, jakie stosujemy. Wystarczy znaleźć odpowiedniej grubości patyk i już możemy bawić się z pupilem, dopóki starczy mu sił. Od samego początku nakłaniajmy podczas zabawy zwierzę, by oddawało patyk – w ten sposób pokazujemy mu swoje pierwsze oczekiwania.

Zabawa w berka również jest dobrym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Niektórzy decydują się także na caincrossing – czyli wspólny jogging z pupilem. W tym wypadku warto jednak zachować szczególną ostrożność i dostosować długość trasy oraz intensywność biegu do predyspozycji zwierzęcia.

Może spodobać Ci się również:

photo 1542125387 c71274d94f0acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxjYXRhbG9nfGVufDF8MHx8fDE2NTcyOTAyNTMixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak przygotować profesjonalny projekt folderu reklamowego do druku?

1 czerwca 2022

Reklama firmy w internecie jest niezmiernie ważna, ale tak samo istotne dla działalności są drukowane materiały reklamowe. Warto więc już na początku działalności znaleźć profesjonalną drukarnię i podjąć z nią…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady