Ile kosztuje wymiana baterii w smartfonie? Sprawdź.

Ile kosztuje wymiana baterii w smartfonie? Sprawdź.

Nowoczesne telefony komórkowe mogą znacznie ułatwić nam życie. Liczne ich funkcje chętnie wykorzystywane są podczas pracy, wypoczynku czy domowych obowiązków. Rozbudowane technologicznie urządzenia potrzebują jednak odpowiedniego zasilania. To już nie są stare modele, które przede wszystkim służyły do kontaktowania się z drugą osobą. W ich przypadku raz kupiona bateria niekiedy starczała na pełny okres użytkowania. W przypadku smartfonów prawdopodobnie baterię wymieniać trzeba będzie częściej…

Po jakich cenach kupisz dobrą baterię??

Koszty zakupu nowego akumulatora jak zwykle zależą od modelu telefonu i jego producenta. Zwykle ceny wahają się w granicach 20 do 60 zł. Wyższe kwoty dotyczą produktów o większej pojemności elektrycznej, które zwykle wykorzystywane są przez urządzenia typu iPhone.

Zasada jest prosta – im niższa cena, tym mniejsza pojemność baterii. Jednak w ogólnym rozrachunku, koszty zakupu akumulatora nie są takie wysokie, nawet przy najwyższym pułapie cenowym. Nie warto więc szukać promocyjnych cen i przez to narażać swój telefon na niewydolną pracę, z powodu zbyt niskiego zasilania.

Wymiana baterii może też kosztować

Starsze modele telefonów komórkowych oraz smartfony pierwszych generacji nie stwarzają większych problemów z wymianą baterii. Jedyne co użytkownik musi zrobić, to wysunąć osłonę zabezpieczającą, wyciągnąć stary akumulator i analogicznie zainstalować nowy. Przy takim rozwiązaniu, kosztów po prostu nie ma.

Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku nowszych modeli. Zwykle, dostęp do baterii jest tutaj utrudniony, a podejmując się samodzielnego demontażu, trzeba się liczyć z większym nakładem pracy. Aby nie uszkodzić modelu, wiele osób w tym przypadku wybiera pomoc serwisową. Taka wymiana, może już kosztować od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych. Wydatki są proporcjonalne do stopnia skomplikowania budowy danego modelu smartfona.

Na co uważać przy  zakupie nowej baterii:

  • Zawsze wybieraj akumulatory z pewnego źródła. Produkty prezentowane na aukcjach internetowych, nawet z dopiskiem „oryginalne” mogą pochodzić z niesprawdzonego źródła a wtedy ich wykorzystanie spowolni, lub uszkodzi pracę urządzenia.
  • Przed zakupem, sprawdź, które modele baterii dedykowane są do posiadanego modelu.
  • Skontroluj parametry wybranego akumulatora, uwzględniając przede wszystkim jego pojemność. Zbyt niska wartość może przyczynić się do zmniejszenia wydajności pracy smartfona.
  • Podczas zakupu kieruj się zdrowym rozsądkiem, a nie atrakcyjną ceną.

Może spodobać Ci się również:

Jak dbać o korony cyrkonowe? Co wpływa na trwałość koron cyrkonowych?

1 sierpnia 2022

Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle istotne bez względu na to, czy mamy swoje zęby, czy korzystaliśmy już z zabiegów protetycznych. Co więcej, w momencie, kiedy nasze uzębienie zostało…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady