Jak dobrać buty trekkingowe na jesień?

photo 1620304386414 267c83b1857acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxTaG9lcyUyMHRyZWtraW5nfGVufDF8MHx8fDE2OTA2MjIyMDl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Chodzenie po górach jesienią może być znacznie trudniejsze, jeśli nie dopasujemy odpowiednich ubrań. Kluczowe znaczenie będą mieć w tym przypadku buty, które ułatwią stabilizację naszego ciała. Podczas tej pory roku znacznie częściej będziemy musieli zmierzyć się ze śliską i mokrą powierzchnią, dlatego warto wybrać takie warianty, które zapewnią pełną stabilizację stóp.

Zadbaj przede wszystkim o buty z dobrą podeszwą

Najlepiej wybrać produkty z grubym spodem, który będzie w pełni stabilizował każdy krok. Ze względu na większą wilgoć, lepiej postawić na buty trekkingowe męskie z podeszwą o agresywnym bieżniku, w których łatwiej będzie zachować odpowiednią przyczepność do podłoża. Poza tym podeszwa musi być elastyczna, by łatwo można było pokonać kamieniste odcinki trasy.

Najlepiej wykorzystać obuwie z dodatkowymi systemami wspomagającymi pracę stopy. Pianka GoreTex w okolicy śródstopia pomoże na przykład rozładować napięcia kończyn i znacznie ułatwi amortyzację każdego kroku. Przed zakupem obuwia warto sprawdzić styl łączenia podeszwy z cholewką. Jeśli zauważymy drobne defekty, lepiej zdecydować się na zakup innego produktu

Trekkingi wysokie czy niskie?

Wszystko zależy od tego, jak długo planujemy przebywać w górach. Na krótsze, jednodniowe wyprawy przy ciepłej słonecznej pogodzie można jeszcze założyć buty o niskiej cholewce. W nich nasze stopy będą odpowiednio chronione, a my będziemy czuć się komfortowo i lekko.

Jeśli jednak planujemy zwiedzanie szlaku przy nieco mniej sprzyjającej aurze, lepiej postawić na buty wysokie. Są one znacznie sztywniejsze i bardziej wytrzymałe, przez co kończyny będą w nich doskonale zabezpieczone. Buty trekkingowe o wysokiej podeszwie doskonale ochronią nie tylko stopy, lecz również kostkę i dolną część nogi. To doskonałe warianty na podróż po dużych szczytach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli mowa o butach do chodzenia po górach, warto sprawdzić, czy wybierane produkty mają dodatkową wyściółkę. Docieplenie sprawdzi się podczas marszu w chłodniejsze dni. Trzeba jednak pamiętać, by kupować buty z oddychającą cholewką, która umożliwi swobodne odprowadzanie nadmiaru ciepła na zewnątrz.

Warto popytać w sklepie o warianty z wodoodporną membraną. Jesienne słoty możemy spotkać na szlaku, dlatego dodatkowa ochrona stóp pod tym względem z pewnością nie zaszkodzi. Ponadto zwróćmy uwagę na kształt cholewki. Jeśli będzie ona niewygodna lub zbyt ciasna, lepiej spróbować inny wariant.

Może spodobać Ci się również:

photo 1507149833265 60c372daea22cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1N3x8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2NzgyNzM5MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Jakie są style mieszkań? W jakim stylu najczęściej wybieramy mieszkania?

1 września 2023

Aranżacja mieszkań to obecnie bardzo ważna kwestia, która wpływa na to, czy będzie nam się dobrze mieszkało. Wysoki standard, komfort oraz duża przestrzeń to ważne czynniki brane pod uwagę przez…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady