Czy leczenie endodontyczne może być przeprowadzone podczas jednej wizyty? Jak obecnie wygląda leczenie kanałowe zębów?
Leczenie kanałowe to ostateczność, jednak zabieg ten jest wciąż dosyć często przeprowadzany w gabinetach stomatologicznych. Jest to bowiem jedyna szansa na uratowanie chorego zęba zaatakowanego przez zaawansowaną próchnicę. Kiedyś leczenie endodontyczne, wymagało kilku wizyt u specjalisty, co było sporym utrudnieniem dla pacjentów. Sprawdź, jak wygląda to dziś obecnie.
Leczenie kanałowe w czasie jednej wizyty, jak to jest możliwe?
Leczenie kanałowe jest przeprowadzane u pacjentów, u których doszło do zapalenia miazgi zęba. Zaawansowana i nieleczona próchnica to poważny problem, mogący prowadzić nawet do utraty uzębienia. Aby w porę zahamować ten proces, należy rozpocząć leczenie.
Chociaż leczenie kanałowe wiąże się z większą ingerencją, ponieważ borowanie zęba to nie wszystko i trzeba również oczyścić oraz wypełnić kanały, to jest zabiegiem, który w niektórych sytuacjach musi być przeprowadzony. Obecnie leczenie kanałowe może być przeprowadzone w czasie jednej wizyty, co jest dużym udogodnieniem dla pacjentów.
Jest to możliwe w dużej mierze poprzez zastosowanie nowoczesnych urządzeń, takich jak mikroskop. Duży wpływ ma również zdecydowanie większa wiedza specjalistów, zajmujących się leczeniem endodontycznym.
Czy leczenie kanałowe może wiązać się z powikłaniami?
Wiesz, że leczenie kanałowe to jedyny sposób na uratowanie zęba, ale czy zabieg ten może wiązać się z powikłaniami? Obecnie leczenie przeprowadzane przy użyciu mikroskopu nie wiąże się z powikłaniami.
Oczywiście nie wyklucza się tutaj całkowicie takich problemów. Do powikłań może dojść wskutek niedokładnego oczyszczenia kanałów, gdzie konieczne jest powtórne przeprowadzenie leczenia. Poza tym niekiedy zdarza się także: złamanie narzędzia i pozostawienie go w kanale, złamanie korony zęba, czy przebicie kanału. Na szczęście można uniknąć wielu z tych problemów, dzięki nowoczesnym urządzeniom, jakie stosuje wrocławski endodonta.
Dlaczego zwlekanie z leczeniem kanałowym nie jest dobrym rozwiązaniem?
Jeśli leczenie nie zostanie rozpoczęte w porę, konieczne będzie usunięcie zęba. Oczywiście zastosowanie mikroskopu pomaga leczyć zęby, które kiedyś kwalifikowałyby się jedynie do usunięcia, to jednak zwlekanie z rozpoczęciem leczenia działa na niekorzyść pacjenta.
Poza tym towarzyszące dolegliwości bólowe, ale też niekiedy obrzęk, mogą skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Wizyty u stomatologa to podstawa. Nie można rezygnować z profilaktyki, ale też leczenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba, ponieważ przekłada się to na wygląd zębów.
Może spodobać Ci się również:
Budowa nowych mieszkań to proces, który wymaga dużo pracy, wiedzy, materiałów i przede wszystkim zaangażowania wszystkich osób odpowiedzialnych za budowę. Koszty budowy są uzależnione od wielu czynników. Co więcej, duże…
Czytaj więcej