Co daje bieganie na brzuch? Czy w ten sposób można spalić tłuszcz z brzucha?

photo 1630888500681 ce6f4698b406cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3OHx8dm9sbGV5YmFsbCUyMHJ1bm5lcnN8ZW58MXwwfHx8MTY4ODAzNTU4MHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Jogging ma szereg korzyści. Ta aktywność jest przede wszystkim stosunkowo prosta i niewiele potrzeba, by móc zacząć uprawiać sport. Jednocześnie, dzięki odpowiedniej technice i systematyczności da się osiągnąć pożądany efekt stosunkowo szybko. Bieganie pomaga między innymi poprawić kondycję i wyrzeźbić niektóre partie mięśni. Lecz czy jednocześnie to dobry sposób na pozbycie się tłuszczu z brzucha?

Otyłość brzuszna powodem wielu chorób

Mówi się, że nadmiar masy ciała sam w sobie jest szkodliwy. Jednak otyłość brzuszna może wywołać znacznie dalej idące problemy. Trzeba sobie uzmysłowić, że nadmiar kilogramów w tej części ciała jest wyjątkowo trudny do zredukowania. Wszystko przez to, że nasz brzuch ma w pewnym sensie konsystencję galaretki, a zbyt słabe mięśnie po rozciągnięciu się trudno jest ustawić w pierwotnej formie.

Podczas każdej aktywności, od pewnego momentu organizm zaczyna spalać tłuszcz zmagazynowany w ciele. Nie robi tego selektywnie, wybierając takie miejsca, w których znajduje się najwięcej dodatkowych kilogramów. Spalany jest jednocześnie tłuszcz z całego ciała. Osoby, które liczą, że jogging pomoże w zrzuceniu dodatkowych kilogramów z brzucha, muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Mimo wszystko biegać zawsze warto

Odpowiednio zaplanowany trening i tak przyniesie wymierne korzyści. Bieganie rozwija niemal całe nasze ciało, angażując około 70% mięśni. W ten sposób łatwo możemy wyrzeźbić sylwetkę i poprawić kondycję. Jogging znacznie poprawia przepływ krwi w mięśniach i korzystnie działa również na nasz mózg, który w trakcie aktywności wydziela dużą ilość endorfin.

Choć początkowo bieg może być trudnym doświadczeniem, z czasem, gdy nasza kondycja odpowiednio się rozwinie, aktywność stanie się prawdziwą przyjemnością. Zawodowi biegacze coraz częściej pokonują duże dystanse, co znacznie zwiększa pewność siebie i satysfakcję. W połączeniu z odpowiednią dietą to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów z masy ciała.

O czym pamiętać wybierając się na trening?

Kluczowe znaczenie w kontekście bezpiecznego joggingu mają buty. Najlepiej wybrać warianty dostosowane do typu nawierzchni, po którym będziemy uprawiać sport. Sklep z butami do biegania udostępnia szereg wariantów, które są przystosowane do różnego typu nawierzchni, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z wyborem najlepszych modeli. Rozgrzewka również ma znaczenie. Pomaga ona przygotować ciało na znacznie większy wysiłek, przez co zmniejszymy ryzyko złapania kontuzji w trakcie biegu

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Buty sportowe na co dzień. Jakie wybrać?

1 czerwca 2021

Codzienny strój kojarzy się z eleganckimi półbutami lub szpilkami dla pań. Sportowe obuwie przez lata zarezerwowane było dla osób uprawiających sport. Czasy się jednak zmieniają, a nowe trendy modowe w…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady