Ile kosztuje polerowanie zderzaka?

photo 1494976388531 d1058494cdd8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY1MzkxNjc0Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Odnawianie elementów karoserii może być bardzo skomplikowanym i drogim procesem. Lakiery i akcesoria do tanich nie należą, a biorąc pod uwagę czas i nakłady pracy, które trzeba poświęcić, by osiągnąć odpowiedni efekt, koszty takiego zabiegu nie powinny nikogo dziwić. Z jakimi dokładnie opłatami możemy się spotkać? Ile zapłacimy przykładowo za polerowanie zderzaka?

Kiedy samo polerowanie się opłaci?

Po pewnym czasie, elementy karoserii tracą swój pierwotny blask. Wynika to z faktu, że warstwa lakiernicza, choć odznacza się dużą wytrzymałością, jednocześnie jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne. W trakcie jazdy  samochód musi mierzyć się z uderzającymi drobinami kurzu oraz kamieniami, dzięki którym na powierzchni karoserii powstają małe zarysowania.

Jeśli będzie ich znacznie więcej, kolor nie będzie już tak intensywny. W tym przypadku nie musimy jednak zlecać ponownego lakierowania. Wystarczy przeprowadzić profesjonalne polerowanie karoserii, dzięki któremu łatwo pozbędziemy się większości defektów. To skuteczniejszy sposób na odświeżenie wyglądu naszego pojazdu.

Ile będzie kosztować polerowanie?

Wszystko zależy od kilku czynników, do których zalicza się między innymi: stan aktualnej powłoki, jej wiek oraz efekt, który chcemy uzyskać. Jeśli na karoserii występują sporadyczne, drobne zarysowania, najczęściej trzeba jedynie przeprowadzić zgrubne szlifowanie z wykorzystaniem ścierniwa o najdrobniejszej gradacji. Przy bardziej zniszczonej karoserii proces będzie znacznie bardziej skomplikowany.

Dlatego warsztaty lakiernicze mogą wymagać dość sporych opłat za usługi. Polerowanie całego samochodu często wiąże się z wydatkiem 5 do 7 tysięcy złotych. Inaczej jest w przypadku czyszczenia pojedynczego elementu – gdy chcemy odświeżyć przykładowy zderzak, będziemy musieli zapłacić około 1000 złotych za usługę.

Polerowanie czasem się nie sprawdzi

To doskonały sposób na likwidację niewielkich zarysowań, które nie przecięły jeszcze powłoki bazowej. Wszystkie defekty zalegające głębiej, nawet już w strukturze blachy, muszą być naprawiane w inny sposób. Polerowanie nie zawsze będzie więc przydatne, choć może pomóc w przypadku pojazdów z niewielkimi zarysowaniami na karoserii.

Co robić, gdy defekty będą większe? Najczęściej w takim przypadku zaleca się zabezpieczenie ubytków masą szpachlową i przeprowadzenie ponownego lakierowania elementów. Uzupełnianie defektów miejscowe sprawdzi się jedynie krótkoterminowo, dlatego lepiej gruntownie odświeżyć cały element.

Może spodobać Ci się również:

photo 1530863138121 03aea5f46fd4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzNHx8bWFrZXVwfGVufDF8MHx8fDE2MTgzMDAyMTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Kiedy zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe? Czy serum przeciwzmarszczkowe to dobry wybór?

1 maja 2023

Dbanie o skórę to bardzo ważna kwestia, jeśli chcemy, aby wyglądała ona naprawdę dobrze. Skóra zaczyna się już starzeć po przekroczeniu 25 lat. Oczywiście na początkowym etapie może być to…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady