Jak działa pasta polerska? Sprawdź w jaki sposób skutecznie odświeżysz karoserię

photo 1622319102498 ced76662b548cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxkZXRhaWxpbmd8ZW58MXwwfHx8MTYzMzQxODM4MAixlibrb 1.2.1q80w1080

Na nowym samochodzie zawsze jest idealnie połyskujący lakier. Niestety z biegiem czasu, w wyniku uszkodzeń mechanicznych i drobnych zarysowań pierwotny kolor może stracić swój blask. Co w takiej sytuacji robić? Ponowne lakierowanie może być kosztowne i często jest nieopłacalne… Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie specjalnego systemu polerskiego i past. Jak one działają? I z czego zostały przygotowane?

Pasty polerskie mają różną gradację…

To produkty, które pomagają wyeliminować drobne defekty znajdujące się w zewnętrznej części powłoki lakierniczej. To właśnie w powłoce bezbarwnej, chroniącej głębiej położony kolor  zlokalizowanych jest większość mikro uszkodzeń karoserii. Wykorzystanie pasty polega na starciu lakieru do takiego stopnia, by rysy zniknęły.

Pasty polerskie, które udostępnia hurtownia mają różne oznaczenia. Najczęściej pojawia się na nich określenie gradacji, np. P1500, P2000 czy P3500. Produkty z pierwszej kategorii odznaczają się największą grubością ziaren. To akcesoria, które mogą być wykorzystane do wstępnego oczyszczenia szlifowanej powierzchni. Z kolei pasty P3500 zawierają najmniejsze ścierniwo i służą do końcowego wygładzenia powierzchni.

Z czego składa się standardowa pasta polerska?

Najczęściej to produkt złożony z kilku składników, do których można zaliczyć:

  • ścierniwo o odpowiedniej gradacji,
  • substancje wypełniające i woski,
  • substancje czyszczące i wiążące zanieczyszczenia powstałe w trakcie pracy.

Skład może się różnić, w zależności od wybranego producenta. W ofercie hurtowni lakierniczej można również znaleźć mleczko polerskie o najdelikatniejszej strukturze. Najczęściej zawiera ono w sobie substancje zbierające drobne zabrudzenia, mikro wypełniacze oraz składniki wspomagające uzyskanie efektu idealnego połysku.

Jak przeprowadza się polerowanie?

W pierwszym kroku pracownik usuwa z powierzchni lakieru wszelkie zabrudzenia i odtłuszcza karoserię. To bardzo istotny moment, ponieważ jakiekolwiek drobiny kurzu mogą zaburzyć dalszą pracę. Później przeprowadzany jest proces szlifowania. Wykorzystuje się tu automatyczny system polerski, choć mniejsze elementy można czyścić ręcznie.

W trakcie polerowania stosuje się pasty przechodząc od tych o najwyższej gradacji w kierunku niższych wielkości ziaren. Końcowym elementem czyszczenia jest wykorzystanie mleczka polerskiego i dokładne wyczyszczenie powierzchni. Później można jeszcze zabezpieczyć ją woskiem lub specjalną powłoką akrylową i gotowe!

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

W jaki sposób headhunter szuka pracowników?

1 marca 2021

Czy poszukiwanie pracownika w obecnych czasach jest łatwe? Na to pytanie wielu przedsiębiorców może odpowiedzieć wymijająco. Znalezienie samo w sobie nie jest trudne, ale znalezienie idealnie pasującego pracownika wręcz zakrawa…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady