Jak czyścić kurtki skórzane? Czy domowe sposoby zawsze są skuteczne?

unnamed file 3

Kurtka skórzana to idealny dodatek do każdej stylizacji. Co więcej, skóra, z której uszyta jest kurtka nie ulega szybko zniszczeniu, przez co możemy nosić ulubione okrycie wierzchnie przez długi czas. Każdy posiadacz skórzanych ubrani, powinien wiedzieć, jak należy o nie prawidłowo dbać.

Jak usunąć zabrudzenia ze skórzanej kurtki?

Kurtka skórzana damska, jak każda inna rzecz może ulec zabrudzeniu. Poza tym właściciele takich kurtek powinni je regularnie odświeżać, gdyż ma to wpływ na przedłużenie ich żywotności. Do czyszczenia niewielkich zabrudzeń w zupełności wystarczy woda z mydłem.

Jeżeli jednak okaże się, że woda z mydłem nie jest skuteczna, można zastosować niewielką ilość soku z cytrynu lub spirytusu. Do czyszczenia zabrudzeń, warto użyć miękkiej ściereczki, która pozwoli na usunięcie plam.

Niestety zdarza się, że nie wszystkie plamy zlikwidujemy za pomocą wyżej wymienionych metod. Oznacza to, że czasem, konieczne jest użycie specjalnie przeznaczonych do tego płynów, które nie uszkodzą skóry, a pozwolą na jej skuteczne wyczyszczenie.

Czy można usunąć tłuste plamy?

Tłuste plamy na ubraniach to poważny problem, zwłaszcza gdy jest to nasza ulubiona rzecz. Problem staje się jeszcze poważniejszy, w momencie, kiedy taka plama pojawi się na kurtce skórzanej. Czy da się usunąć takie zabrudzenie domowym sposobem?

Ważne, aby każda próba czyszczenia była dobrze przemyślana, co zapobiegnie dodatkowemu uszkodzeniu skóry. Do tego celu możemy użyć mąki ziemniaczanej oraz benzyny. Taka mieszanka, powinna dokładnie usunąć trudne do zlikwidowania plamy.

Jeśli jednak boimy się samodzielnie wywabiać ciężkie zabrudzenia, dobrym rozwiązaniem będzie oddanie kurtki do pralni. Użycie odpowiednich środku i doświadczenie osoby, która zajmuje się czyszczeniem ubrań ze skóry, da nam gwarancję, że nasza kurtka nie ulegnie zniszczeniu, a my będziemy mogli ją nosić jeszcze przez długi czas.

Dlaczego suszenie kurtki skórzanej jest tak ważne?

Czyszczenie kurtki to podstawa, jeśli chcemy zadbać o jej wygląd, a przede wszystkim stan. Warto wiedzieć, że samo wyczyszczenie to nie jedyna czynność, o której, należy pamiętać, ponieważ tutaj istotne jest też dokładne wysuszenie.

Aby umożliwić wyschnięcie skóry, kurtkę należy powiesić na wieszaku. Podczas suszenia, trzeba pamiętać, aby nie wystawiać tego  materiału na słonce oraz nie suszyć kurtki w automatycznej suszarce. Wszystkie te czynniki mogą pogorszyć stan naszego okrycia wierzchniego, a co za tym idzie kurtka może nie nadawać się do ponownego założenia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Myjnia parowa – jak to działa? Wszystko o skutecznym sposobie czyszczenia pojazdu

1 stycznia 2021

Czyszczenie pojazdu przeprowadzane jest na szereg różnych sposobów. Jedni właściciele preferują osobiste usuwanie kurzu i błota z nadkoli swojej maszyny, inni korzystają z automatycznych myjni, a jeszcze inni wybierają wyspecjalizowane…

Czytaj więcej