Zdjęcie panoramiczne zębów co daje? Jakie choroby może wykryć pantomogram?

photo 1522849696084 818b29dfe210cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1M3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zdjęcie pantomograficzne daje ogromne możliwości, jeżeli chodzi o skuteczne postawienie diagnozy oraz rozpoczęcie leczenia. Często pacjenci dostają skierowanie na pantomogram od stomatologa przed różnymi zabiegami, a także w momencie, gdy chcą poprawić stan swojego uzębienia. Co dokładnie daje zdjęcie pantomograficzne i czy zawsze jest ono konieczne?

Pantomogram zębów – kiedy warto wykonać?

W momencie, kiedy pojawią się jakiekolwiek problemy z uzębieniem, należy jak najszybciej udać się do dentysty. Dzięki temu można uniknąć wielu poważnych chorób przyzębia. Często może się zdarzyć, że stomatolog na wizycie nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości pomimo występujących dolegliwości, a więc wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego.

W ten sposób specjalista może sprawdzić, co dokładnie jest powodem bólu lub innych problemów, z jakimi boryka się pacjent. Poza tym takie badanie wykonuje się także przed leczeniem kanałowym oraz ortodontycznym, co jest niezwykle ważne dla każdego, kto chce mieć zdrowe piękne zęby.

Zdjęcie pantomograficzne pozwala na dokładną ocenę uzębienia, a także wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Rtg zębów Białystok umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia, co zawsze ma ogromne znaczenie dla zdrowia.

Zdjęcie pantomograficzne a nowotwory

Wykonanie zdjęcia pantomograficznego daje również możliwość wykrycia zmian nowotworowych, gdzie kluczowy jest czas znalezienia nieprawidłowości oraz rozpoczęcie leczenia. Ważne jest, aby nie zwlekać z przeprowadzeniem takiego badania.

Wczesne wykrycie zmian może być całkowicie uleczalne, a tym samym pacjent po odbytym leczeniu będzie dalej mógł prowadzić normalne życie. Pantomogram zębów jest jednym z kluczowych badań, dzięki któremu znajduje się różne zmiany, dlatego należy pamiętać o regularnym wykonywaniu rtg zębów.

Gdzie można wykonać zdjęcie pantomograficzne?

Aby móc wykonać zdjęcie pantomograficzne wymagane jest skierowanie od stomatologa. Oczywiście wiele gabinetów stomatologicznych oferuje wykonanie takiego badania na miejscu, jednak zdarza się, że nie wszystkie gabinety dentystyczne mają taką możliwość.

Znalezienie miejsca, gdzie wykonuje się rtg zębów nie jest trudne, a więc, jeśli nasz stomatolog nie ma odpowiedniego sprzętu z pewnością nie będziemy mieli problemów z przeprowadzeniem badania w innym miejscu. Wykonanie pantomogramu zębów zajmuje kilka minut, a na wynik nie trzeba długo czekać, co jest dużym udogodnieniem dla pacjentów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1516409590654 e8d51fc2d25ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8ZG9jdW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2Mzg2MzQyNTYixlibrb 1.2.1q80w1080

Digitalizacja akt – co to znaczy? Czy digitalizacja to dobra decyzja dla firm?

1 lipca 2023

Zabezpieczenie ważnych danych to niezwykle istotna kwestia dla organów, które odpowiedzialne są za ich należytą ochronę. Jednym ze skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o zabezpieczenie ważnych akt jest proces digitalizacji. Na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady