Zaplanuj święta we własnym domu.

unnamed file 6

Zastanawiałaś się już, jak spędzisz nadchodzące święta i Sylwestra? Czy będzie to czas spędzony wśród napływających gości, rodziny, przyjaciół. Pełen gwaru, śmiechu, pysznego jedzenia? A może W Twoim przypadku sprawdza się cisza, spokojne świętowanie z domownikami, spacery i powroty do ciepłego domu, w którym można owinąć się kocem.

Każdy odpoczywa inaczej, w innych okolicznościach. I każda metoda jest dobra, jeżeli sprawia Ci radość i jest skuteczna. Z pewnością energia i radość, jaką wniosą goście do naszego domu, doda skrzydeł na najbliższy zimowy czas. Jednak niektórzy wolą ładować swoje baterie w ograniczonym towarzystwie i skupić się na sobie. Tak czy inaczej przyda się plan, żeby urządzić sobie święta z głową. 

Zaplanuj przygotowania do świąt.

Chaos nie sprzyja odpoczynkowi. Wprowadza nerwowe sytuacje, dlatego już teraz zaplanuj sobie punkt po punkcie:

  • Co trzeba zrobić?
  • Co możesz zrobić już teraz?
  • Co musisz zostawić na ostatnią chwilę (najlepiej jak najmniej)?

Święta kojarzą się z jedzeniem i powinnaś przemyśleć menu główne, ciasta, dodatki i przekąski. Nie ważne, czy zapraszasz gości czy będzie was tylko kilka osób. Jedzenie pojawi się na stole. Przemyślane dania ułatwią zrobienie listy zakupów i przygotowania.

Pomyśl o wystroju domu. Nie tylko choinka, światełka, ale także zwykłe rzeczy jak miejsce, gdzie przyjmiesz swoich gości. Gdzie usiądziesz wygodnie z filiżanką kawy? Gdzie usiądziecie, żeby zjeść ciasto i pośpiewać? Może to dobry moment na kupienie nowej kanapy czy narożnika, który pomieści wszystkich. Na czym ułożysz się wygodnie po spacerze z książką w ręku? Gdzie położysz spać gościa z daleka?

Co możesz zrobić wcześniej, żeby potem móc się cieszyć świętowaniem?

Kanapę możesz faktycznie kupić już teraz i wokół niej zaplanować małą rewolucję w salonie. Odświeżone wnętrze sprawi Ci radość.

Pomyśl także o prezentach. Lepiej poszukać ich wcześniej, żeby potem nie czekać na spóźnionego kuriera.

Część jedzenia (jak uszka czy pierogi) możesz przygotować wcześniej i zamrozić. Zaproponuj innym uczestnikom przyjęcia, żeby przygotowali coś i przynieśli ze sobą, ustalcie wspólnie, jak mogą Ci pomóc współtworzyć pyszne jedzenie. Każdy ma swoje popisowe danie, którego warto spróbować.

Ostatnie chwile przed świętami spędź, dbając o siebie.

 

Tylko wypoczęta będziesz cieszyć się z chwil spędzanych z innymi. Bez pośpiechu, z uśmiechem na ustach. Zastanów się, co tak naprawdę jest Ci niezbędne i konieczne, żeby w spokoju cieszyć się bliskimi? Odwiedź wcześniej fryzjera, kosmetyczkę, jeśli lubisz. Pomyśl o upominku dla siebie, w końcu nikt nie wie lepiej, co Ci się podoba niż Ty sama. Masz na to czas, w końcu wszystko już zaplanowane i większość rzeczy gotowa. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1620650764196 fd37ec58c687cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMTJ8fHVuaXZlcnNpdHl8ZW58MXwwfHx8MTY3NDY4ODk5Nwixlibrb 4.0.3q80w1080

Psychologia biznesu – czy to dobre studia? Jakie korzyści zyskasz wybierając ten kierunek?

1 lutego 2024

Wyróżnia się wiele interesujących kierunków, które cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Nie wszystkie, jednak są tak przyszłościowe i dają wiele możliwości. Jednym z kierunków, który daje naprawdę ogromną szansę…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady