Zalety implantów zębowych i przeciwwskazania do ich zakładania

photo 1525893277997 207c04d47d65cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZW50aXN0JTIwZGVudGlzdHJ5fGVufDF8MHx8fDE2NDg1NjY4OTUixlibrb 1.2.1q80w1080

Implanty zębowe stosuje się w przypadku utraty zęba i jest to idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn mają ubytki. Przy jednym brakującym zębie stosuje się jeden implant, ale przy dwóch lub trzech ubytkach można zastosować zaledwie dwa implanty lub stworzyć most stomatologiczny. Jest to więc dobry sposób na odbudowanie nawet bardzo wybrakowanej szczęki.

Nowoczesna implantologia znajduje coraz bardziej popularne zastosowanie. W coraz większej ilości miast powstają kliniki stomatologiczne, które profesjonalnie zakładają implanty zębowe. Kraków, Gdynia i wiele mniejszych miejscowości takich placówek posiada całkiem sporo.

Zalety nowoczesnych implantów zębowych, zastępujących naturalne korzenie

Implant zębowy jest tak naprawdę sztucznym korzeniem, osadzonym w dziąśle i przytwierdzonym na stałe do kości szczękowej. Na nim odbudowana jest korona zębowa, dopasowana do naturalnych zębów kształtem, wielkością i kolorem. Największą zetetą takiego „nowego” zęba jest jego trwałość i niska podatność na zniszczenie.

Implanty zębowe wykonywane są z niezwykle mocnych materiałów, w taki sposób, by służyć człowiekowi przez wiele dziesięcioleci. Nawet jeśli, z różnorakich powodów odbudowana korona ulegnie dewastacji, na implancie można będzie odtworzyć nowy ząb.

Kiedy warto zastosować implanty zębowe?

Implanty zębowe, to wszczepiane sztuczne elementy w organizm ludzki. To oznacza, że mogą być użyte w przypadku osób już dorosłych. Jeżeli organizm jest zbyt młody i nadal się rorozwija, istnieje ryzyko przemieszczenia się i nieprawidłowego umiejscowienia implantu w szczęce. To doskonałe rozwiązanie, przy utracie zęba przez uraz mechaniczny.

Implanty są również chętnie zakładane, jeżeli następuje samoistne poluzowanie i utrata naturalnych zębów, spowodowane starszym wiekiem. Wskazaniem do zastosowania implantów może być również utrata wielu zębów spowodowana przez chorobę. W każdym z tych przypadków implanty zapewniają zdrowy i ładny uśmiech.

Przeciwwskazania do zastosowania implantów zębowych.

Implanty zębowe, jako organy wszczepiane w ciało bywają czasem niekorzystne dla organizmu. Nie stosuje się ich poniżej 17-go roku życia, ani przy osteoporozie. Wśród wielu przeciwwskazań można wymienić niewyleczoną próchnicę i zły stan higieny jamy ustnej, min. kamień nazębny.

Tu warto nadmienić, że wyleczenie wszystkich stanów chorobowych w jamie ustnej może przywrócić medyczne wskazanie do zabiegu implantologicznego. W wielu przypadkach chorób ogólno-ustrojowych i specjalistycznych, implanty nie są wskazane. Tu z pomocą przychodzi wyspecjalizowana protetyka.

Może spodobać Ci się również:

photo 1470072508653 1be229b63562cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wygląda laserowe zamykanie naczynek i kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

1 lutego 2024

Widoczne naczynka krwionośne na skórze, zwłaszcza na twarzy, mogą być problemem estetycznym dla wielu osób. Mogą one powodować kompleksy i obniżać pewność siebie. Na szczęście istnieje skuteczna metoda, która pozwala…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady