Wymiary drzwi zewnętrznych. Jak dobrać rozmiar drzwi do domu?

unnamed file 1

Wśród wielu czynników branych pod uwagę przy doborze odpowiednich drzwi do domu lub mieszkania wyróżnić można ich właściwości termoizolacyjne, antywłamaniowe i izolację akustyczną. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na wygląd drzwi, który powinien współgrać z wyglądem domu i otoczenia.

Wybierając drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego w pierwszej kolejności należy określić ich rozmiar. Ten czynnik wiąże się bezpośrednio z funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Wejście do domu nie powinno wiązać się z trudnością w przechodzeniu i wnoszeniu pakunków. By zachować odpowiednie rozmiary należy dokonać precyzyjnych pomiarów.

Drzwi zewnętrzne – szerokość i wygoda użytkowania

Dopasowanie precyzyjne elementów stolarki drzwiowej zagwarantuje swobodę otwierania drzwi. Niezależnie od materiałów, z jakich są wykonane muszą płynnie i sprawnie się poruszać, a jednocześnie zachować szczelność po zamknięciu. Zachowanie tych funkcji wiąże się z określeniem szerokości światła drzwi w murze domu.

Szerokość drzwi zewnętrznych powinna minimalnie wynosić 90 cm. Taki rozmiar pozwala na swobodne przenoszenie pakunków oraz wygodne przechodzenie. W domach często stosuje się drzwi o szerokości 100 cm, które zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania, a jednocześnie są bardziej okazałe i lepiej komponują się z wyglądem domu.

Jaką wybrać wysokość drzwi zewnętrznych?

Przez drzwi zewnętrzne dobrze jest móc przenosić wysokie przedmioty. Nie powinny one również powodować dyskomfortu w przechodzeniu wysokim osobom. Dlatego ustalono minimalną wysokość drzwi zewnętrznych na 200 cm.

Ten rozmiar bardzo ułatwia funkcjonowanie całego wejścia, jest również optymalny pod względem wizualnym. Wybierając drzwi do domu można jednak wybrać ponadnormatywne rozmiary. Wystarczy zlecić producentowi wykonanie innych niż standardowe drzwi tak biorąc pod uwagę wysokość, jak i szerokość.

Grubość skrzydła drzwiowego, jak wybrać optymalnie?

Skrzydło drzwiowe, rama, ościeżnica i próg to elementy, które dokładnie do siebie muszą pasować. Drzwi nie powinny być zbyt ciężkie, ze względu na możliwość opadnięcia i wypaczenia. Nie powinny być również zbyt cienkie, gdyż muszą wewnątrz pomieścić warstwę izolacyjną oraz elementy zabezpieczające przed włamaniem.

Dlatego wybierając drzwi do domu konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego są wykonane oraz na ich parametry techniczne. Jak widać wybór drzwi wejściowych nie jest prosty, dlatego tez warto zacząć poszukiwania od wyboru odpowiedniego producenta drzwi zewnętrznych. Tylko specjalista w sposób profesjonalny doradzi, jakie drzwi będą pasowały do domu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1558346489 19413928158bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHx3aW5lfGVufDF8MHx8fDE2MTk2ODE5NzUixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak trzymać kieliszek wina? Gdzie można zdobyć informacje dotyczące spożywania wina?

1 kwietnia 2022

Mogłoby się wydawać, że zasady spożywania wina nie powinny budzić żadnych wątpliwości. Niestety zdarza się, że często popełniamy błędy, jeżeli chodzi o picie tego alkoholu. Oczywiście trudny wydaje nam się…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady