Trądzik różowaty – jak długo trwa leczenie?

unnamed file

Trądzik różowaty to rumieniowe, krostokowe zmiany na twarzy, który jest związany z zaburzeniami naczynioruchowymi oraz łojotokiem. Zazwyczaj dotyka kobiety w dojrzałym wieku, niestety bardzo często odbierając im pewność siebie. Choroba jest genetyczna.

Czym jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to nic innego jak stan zapalny skóry, występujący w postaci rumienia. Zmiany pojawiają się zazwyczaj na policzkach, brodzie oraz czole. Niestety jest to choroba przewlekła, tak więc ma okresy zaostrzeń oraz remisji. Dokładne przyczyny nie są znane, jednak wskazuje się na zaburzenia naczynioruchowe, reakcje alergiczne, a także geny.

Niestety walka z trądzikiem różowatym jest długa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zastosowanie kosmetyków dla cery wrażliwej i naczynkowej, powinno nieco załagodzić objawy. Do powodów  zaostrzania  się zmian trądzikowych zalicza się między innymi stres, nadużywanie alkoholu, niezdrową dietę, częste korzystanie z sauny, basenów, posiadanie wirusa opryszczki wargowej itp.

Laserowe leczenie trądziku

Obecnie laserowe leczenie trądziku różowatego Kraków jest jedną z najskuteczniejszych metod, jakie oferuje medycyna estetyczna. Światło lasera w odpowiednim natężeniu przyczynia się do skutecznego gojenia się istniejących zmian zapalnych na skórze, co więcej przeciwdziała pojawianiu się nowych wykwitów.  Poza tym ma działanie odkażające i obkurczające.

Oczywiście bardzo ważne jest precyzyjne dobranie wiązki lasera, tylko wtedy zabiegi będą wykazywać najlepszą skuteczność. To, dlatego współpraca z doświadczonym, wysokiej klasy specjalistą jest tak ważne. Wybierając gabinet kosmetyczny, decydujmy się na miejsce o dobrej reputacji, nigdy nie podejmujmy współpracy z osobą, co do której nie jesteśmy przekonani. 

Laserowe leczenie trądziku jest niezwykle skuteczne, dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na taką inwestycję. 

Ile trwa terapia laserem?

Zabieg laserowy mający na celu leczenie zmian trądzikowych jest przeznaczony dla każdego, bez względu na wiek. Jak w przypadku każdego zabiegu są przeciwwskazania, które trzeba omówić z lekarzem lub kosmetologiem jeszcze przed zabiegiem.

Terapia laserem jest niezwykle skuteczna, zazwyczaj potrzeba od 3 do 5 sesji, które powinny być przeprowadzone w odstępach 4-8 tygodni. Tak, więc w najlepszym przypadku leczenie trądziku różowatego potrwa około 3-5 miesięcy, jak nie więcej. Jest to jednak sprawa dość indywidualna i zależy od wielu czynników, dokładny plan leczenia opracuje dla nas specjalista. Choć zabiegi nie należą do najtańszych, bo za jedną sesję trzeba będzie zapłacić około 300-400 złotych, to można uzyskać naprawdę doskonałe rezultaty.

Może spodobać Ci się również:

photo 1463462927315 fb10af2c68d8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzd8fGdwcyUyMGNhcnxlbnwxfDB8fHwxNjY3NTE1Mzczixlibrb 4.0.3q80w1080

Ile kosztuje zabezpieczenie auta przed kradzieżą? Z jakich metod zabezpieczenia warto skorzystać?

1 czerwca 2023

Posiadanie samochodu to ogromne udogodnienie dla każdego właściciela auta. Warto jednak zwrócić uwagę, że sam zakup samochodu to nie wszystko. Aby czuć się w pełni bezpiecznie, warto także rozważyć zabezpieczenie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady