Sypialnia na poddaszu, czyli jak dobrze zagospodarować powierzchnię pod skosami?

photo 1581404554128 5032fe7874becropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxob3VzZSUyMGZsYXQlMjBiYXRocm9vbXxlbnwxfDB8fHwxNjQ5NzU1NjU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

W nowoczesnych projektach domów stawia się na elegancję, walory użytkowe i wygodę mieszkańców. Jednocześnie każdy projektant uczula właścicieli nowo stawianego domu na kwestię dobrego pomiaru powierzchni zdatnej do użytkowania. Poddasze jest kuszącą do zagospodarowania przestrzenią, a jednocześnie jedną z najtrudniejszych w aranżacji.

Wiele osób decyduje się na stworzenie na poddaszu sypialni. Jest to doskonała idea , ale warto pamiętać, że skosy nie ułatwiają ustawienia wszystkich mebli. Duże łóżko, drewniany stolik nocny, pojemna komoda z drewna, to meble które zazwyczaj łatwo ustawić. A co zrobić z resztą niezbędnych rzeczy, gdzie je umieścić? Podpowiadamy!

Garderoba na poddaszu, czy to dobry pomysł?

Na poddaszu jest zazwyczaj kilka trudno dostępnych miejsc, w które zmieszczą się najwyżej małe szafki. Taka przestrzeń pod skosami, aż kusi by zrobić w niej zabudowę. Warto przemyśleć, co w niej zmieścimy i jakich szuflad, półek oraz innych elementów wyposażenia będziemy potrzebowali.

Garderoba w sypialni na poddaszu rozwiązuje kilka problemów. Po pierwsze zapewnia szybki i łatwy dostęp do bieliźniarki oraz ubrań wierzchnich, a po drugie można wykorzystać w niej każdy centymetr powierzchni. Zmieszczą się tu półki, montowane w ścianę, albo pod sufit i wiele niskich szafek z szufladami. Niewątpliwie, taka garderoba, dopasowana do reszty wyposażenia, nadaje wnętrzu przytulnego, a zarazem eleganckiego wyglądu.

Jakie łóżko wybrać i jak je ustawić w sypialni na poddaszu?

Zdecydowanie wielkie łoże z baldachimem nie jest najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o ustawienie go na poddaszu. Oczywiście wybór łóżka do sypialni, to kwestia indywidualnego podejścia oraz wielkości powierzchni użytkowej. Zdecydowanie powinno być na tyle duże, żeby móc się w nim dobrze wyspać.

Łużko do sypialni na poddaszu powinno mieć odpowiednią wysokość. Trzeba też dobrze je usytuować, pamiętając, że pod skosami wysokość jest mniejsza i wstając z łóżka lub o do niego podchodząc, należy uniknąć zderzenia z opadającym sufitem.

Szafki, komody i drobiazgi, czyli co jeszcze wstawić na poddasze?

Sypialnia, to szczególne miejsce, w którym śpimy, odpoczywamy i zbieramy siły na codzienne życiowe sprawy. Poza garderobą warto mieć pod ręką wygodny stolik nocny, czy podręczny regał na książki i magazyny. Warto też zadbać o odpowiednio klimatyczne oświetlenie.

Sypialnia na poddaszu to dobry pomysł, a z tak trudnej przestrzeni można wyczarować cichą i spokojną enklawę. Warto przy tym, już w fazie projektowania, postarać się o ładne duże okno, bo nie ma nic pięniejszego przed snem, jak świecące gwiazdy nad głową.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Najlepsza pizza – jak piec ciasto by osiągnąć efekt chrupkości?

1 stycznia 2021

Ten wyjątkowy smak zna chyba każdy – chrupiące, a zarazem puszyste ciasto na spodzie, na którym umieszczone są różne rodzaje wędlin, rozpływających się w ustach serów, smacznych oliwek czy ostrej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady