Periodontolog co leczy i kiedy warto wybrać się do takiego specjalisty?

unnamed file 3

Wizyty u lekarza stomatologa są niezbędne, jeżeli zależy nam na tym, aby cieszyć się pięknym i co ważniejsze zdrowym uśmiechem przez długi czas. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale poszczególni dentyści specjalizują się w konkretnych zabiegach. Tak, więc periodontolog to stomatolog, który pomoże nam uporać się z chorobami przyzębia. 

Kim jest periodontolog?

Lekarz dentysta zwany periodontologiem jest specjalistą zajmującym się diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia oraz innych chorób dziąseł. Taki dentysta pomoże w przypadku zapalenia dziąseł, odsłoniętych szyjek zębowych oraz innych różnego rodzaju zmian w obrębie błon śluzowych jamy ustnej.

Dlaczego warto udać się do periodontologa? Jeżeli zaobserwujemy u siebie takie objawy, jak krwawienie z dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych, nieprzyjemny zapach z ust, wydłużenie się koron zębowych, ruchomość zębów, jest to znak, że wizytą u dentysty jest wskazana. Niestety, im dłużej będziemy zwlekać z pójściem do lekarza, tym większą szansą, że stracimy zęby.

Leczenie paradontozy

Paradontoza jest najczęściej występującą chorobą dziąseł, która w ostateczności może doprowadzić do utraty zębów. To, dlatego tak ważne jest to, aby przeciwdziałać jej rozwojowi. Paradontoza to nic innego jak zapalenie przyzębia, które najczęściej jest spowodowane nieprawidłowym dbaniem o higienę jamy ustnej. Płytka nazębna nadmiernie się rozwija, stopniowo pokrywając coraz większą powierzchnię zęba. W końcu dociera do dziąsła, to z kolei powoduje powstanie stanów zapalnych, rozwoju bakterii i rozchwiania zębów. Nieleczona paradontoza powoduje utratę zębów.

Paradontoza leczenie Kraków to podstawa, w przeciwnym razie można będzie obserwować u siebie osłabienie zębów, niemiły zapach z jamu ustnej oraz co najgorsze wypadanie zębów.

Kiedy wybrać się do dentysty?

Niezależnie od tego, czy zaobserwowaliśmy u siebie niepokojące objawy, czy nic nam nie dolega, ale dawno nie byliśmy na wizycie u dentysty, warto umówić się na konsultację. Nie można czekać do ostatniej chwili, aż sytuacja będzie na tyle poważna, że zębów nie będzie dało się uratować, albo leczenie będzie bardzo skomplikowane, trudne i drogie. 

Chcąc dbać o swoje zęby, należy chodzić do stomatologa regularnie, przynajmniej raz w roku. Dzięki temu unikniemy bólu, cierpienia oraz zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Może spodobać Ci się również:

photo 1589532768434 a92c95dad7cbcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Mnx8ZG9jdW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2Mzg2MzQyNTcixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak przechowywać dokumenty w firmie? W jaki sposób cyfryzacja wpływa na przechowywanie dokumentów?

1 maja 2022

Prawidłowe przechowywanie dokumentów to jeden z obowiązków właściciela firmy. Sposobów zabezpieczania i przechowywania dokumentów jest bardzo dużo, więc osoba będąca właścicielem przedsiębiorstwa może wybrać taką formę, która będzie najlepsza. Jakie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady