Myjnia parowa – jak to działa? Wszystko o skutecznym sposobie czyszczenia pojazdu

unnamed file

Czyszczenie pojazdu przeprowadzane jest na szereg różnych sposobów. Jedni właściciele preferują osobiste usuwanie kurzu i błota z nadkoli swojej maszyny, inni korzystają z automatycznych myjni, a jeszcze inni wybierają wyspecjalizowane zakłady, w  których to pracownicy zajmują się konserwacją i auta. Nowoczesnym, coraz bardziej popularnym sposobem jest myjnia parowa. Kraków to jedno z miejsc, w którym również można znaleźć tego typu rozwiązanie. Na czym ono polega?

Wykorzystanie pary przynosi świetne efekty

Parowe czyszczenie pojazdu jest dobrym sposobem na szybkie pozbycie się zabrudzeń. Podczas takiego procesu, wykorzystywana jest sucha para wodna, którą natryskuje się pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Myjnie przystosowane do takich usług posiadają specjalne maszyny do produkcji i kompresji gazu, który podczas wylotu osiąga temperaturę 140 stopni Celsjusza.

Mycie z wykorzystaniem pary może nie tylko szybko przywrócić karoserii pojazdu dawny blask. Jest to metoda mniej inwazyjna w strukturę lakieru, przez co nie wpływa ona na zaburzenie estetyki i połysku pojazdu. W przypadku mniejszych zabrudzeń, technika czyszczenia praktycznie nie wymaga środków chemicznych do usunięcia defektów.

Słów kilka o technice czyszczenia…

To stosunkowo prosta metoda usuwania brudu z powierzchni, która wykorzystywana jest przez placówki oferujące auto detailing. Kraków jest miejscem, gdzie można znaleźć nowoczesne zakłady, które proponują podobne usługi. Czyszczenie w głównej mierze polega na natryskiwaniu elementów karoserii parą wodną pod dużym ciśnieniem.

Dzięki takiej metodzie czyszczenia można znacznie dokładniej niż szczotką czy gąbką pozbyć się nawet najdrobniejszych zabrudzeń. Dodatkowo bez trudu można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, a większość brudu jest usuwana poprzez jego rozpuszczenie. Wykorzystując parę wodną, można również wyczyścić tapicerkę oraz komorę silnika, bowiem nie zawiera ona substancji uszkadzających elementy pojazdu.

Skuteczna metoda? Czy nie do końca?

Czyszczenie z wykorzystaniem pary ma sporo zalet. Zaliczyć można tutaj przede wszystkim:

  • możliwość przeprowadzenia czyszczenia bez konieczności użycia chemicznych detergentów,
  • dużą skuteczność czyszczenia nawet najtrudniejszych zabrudzeń,
  • możliwość dotarcia do zakamarków i miejsc, które ciężej byłoby wyczyścić standardową szczotką,
  • brak wpływu czyszczenia za pomocą pary na strukturę lakieru samochodowego.

Myjnia parowa świetnie sprawdzi się zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Dzięki niej możemy zadbać o doskonałą kondycję pojazdu i jednocześnie szybko pozbyć się zabrudzeń z jego powierzchni.

 

Może spodobać Ci się również:

Ile zarabia rekruter? Przegląd zawodu

Ile zarabia rekruter? Przegląd zawodu

1 grudnia 2020

Wynagrodzenie pracownika zależy od jego wieku, umiejętności oraz wielkości i lokalizacji firmy, w której pracuje. Przeciętne wynagrodzenie młodszego pracownika to około 2800 zł, a doświadczony specjalista ds. Pośrednictwa pracy ponad…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady