Mieszkania deweloperskie – co to znaczy? Czy zakup mieszkania od dewelopera jest bezpieczny?

unnamed file

Mieszkania z rynku pierwotnego to nowe lokale, które dopiero, co powstały. Najczęściej za budowę takich nieruchomości odpowiada deweloper, który nadzoruje całą inwestycję, aż zostanie ona zakończona, a mieszkania sprzedane. Jeżeli dopiero wkraczamy na rynek nieruchomości i planujemy kupić własne mieszkanie, warto wiedzieć, czym dokładnie jest mieszkanie deweloperskie?

Mieszkanie deweloperskie – co to jest?

Każdy z nas z pewnością miał okazję słyszeć określenie deweloper, jednak czy wiemy czym jest mieszkanie deweloperskie? Otóż, mieszkania od dewelopera najczęściej sprzedawane są w stanie surowym. Oznacza to, że kupujący, musi je wykończyć, gdyż bez tego zamieszkanie w lokali byłby niemożliwe.

Nowe mieszkania w Łodzi w stanie deweloperskim są ocieplone, a także posiada wszystkie niezbędne przyłącza. Ściany oraz podłogi przygotowane są do wykończenia, a w  mieszkaniu znajdują się grzejniki i parapety.

Oczywiście dokładne regulacje dotyczące mieszkania w stanie deweloperskim zawarte są w umowie. Osoba kupująca nieruchomość powinna dokładnie zapoznać się z tym, co podpisuje, aby w przyszłości nie dochodziło do pewnych nieporozumień z deweloperem.

Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Szukając mieszkania możemy napotkać wiele ofert, w tym również tych od deweloperów. Mieszkania deweloperskie Łódź to wiele korzyści i przede wszystkim duży komfort dla właściciela. Nowe budownictwo oraz możliwość samodzielnego wykończenia lokalu według własnego uznania to ważna kwestia, która wpływa na decyzję o wyborze właśnie takich mieszkań.

Ponadto wiele osób zwraca też uwagę na okolicę, która jest zazwyczaj przyjazna, a odległość od centrum miasta stosunkowo nieduża. Kupując mieszkanie od dewelopera mamy pewność, że mieszkanie nie jest obciążone żadnymi zobowiązaniami, a także nikt przed nami tam nie mieszkał.

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

Jeśli chcemy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, ale obawiamy się tego, że deweloper może być nieuczciwy, warto wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby się odpowiednio zabezpieczyć. Pierwszym elementem jest sprawdzenie dewelopera i inwestycji, która powstaje.

Informacje znajdziemy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Poza tym ważne jest także przejrzenie dokumentacji dotyczącej naszego nowego mieszkania. Jeżeli deweloper będzie unikała wydania nam jakichkolwiek dokumentów, które mamy prawo zobaczyć, warto zachować ostrożność.

Nie powinniśmy także podpisywać dokumentów, których dobrze nie przeczytamy. Niestety jeśli coś podpiszemy najczęściej nie można tego już odwrócić dlatego tak ważna jest analiza wszelkich informacji.

Może spodobać Ci się również:

photo 1563968743333 044cef800494cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8cHJpbnRpbmd8ZW58MXwwfHx8MTY1MTc1ODEwMAixlibrb 1.2.1q80w1080

Usługi poligraficzne, kiedy warto z nich skorzystać?

1 kwietnia 2022

Rozwój każdego przedsiębiorstwa zależy od wielu czynników, a marketing jest jednym z kluczowych narzędzi determinujących to działanie. Wśród wielu przydatnych elementów marketingowych znajdują się drukowane oferty, katalogi firmowe, czy wizytówki.…

Czytaj więcej