M-obywatel – prawo jazdy… Jak dodać dokument do aplikacji?

unnamed file 4

Zgodnie z obecnymi regulacjami, posiadanie oryginalnego prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu w trakcie jego użytkowania nie jest już obowiązkowe. Wszystkie potrzebne informacje w przypadku kontroli funkcjonariusze mogą pobrać z rządowej bazy danych. Mimo tego, dane zawarte w dokumentach mogą się nam w niektórych sytuacjach przydać. Zatem wozić dokumenty ze sobą czy nie? Można wozić, lecz w formie elektronicznej korzystając z aplikacji m-Obywatel!

Wszystkie przydatne informacje w zasięgu smartfona!

To rządowe oprogramowanie, które umożliwia przechowywanie danych osobowych, uwierzytelnianych przez elektroniczny podpis osobisty. Aplikacja m-Obywatel służy do przechowywania dokumentów, takich jak prawo jazdy, legitymacja studencka czy dowód osobisty. Oznacza to, że nie musisz już nosić oryginałów ze sobą. Z elektronicznym dowodem będziesz mógł także zapisać się na kurs na prawo jazdy! Kraków to miejsce, w którym bardzo łatwo można skontaktować się z nami i zapisać na szkolenie!

To doskonałe ułatwienie życia, ponieważ informacje osobiste mogą okazać się nam potrzebne w wielu sytuacjach. Posiadając aplikację m-Obywatel nie musimy martwić się o przechowywanie dokumentów i kłopoty związane z ich ewentualnym zagubieniem!

Dlaczego warto mieć elektroniczne dokumenty pojazdu?

Choć tak jak już wspomnieliśmy, w wypadku kontroli nie są one potrzebne, mogą przydać się w innej sytuacji. Niekiedy uczestnicy stłuczki decydują się na polubowne rozwiązanie sprawy. Wówczas muszą oni wymienić się danymi, dotyczącymi pojazdu oraz pasażera. I właśnie w tym kontekście warto mieć zebrane informacje przy sobie.

Elektroniczne jazdy, dowód rejestracyjny czy potwierdzenie polisy pojazdu przyda się także wtedy, gdy zamierzamy sprzedać nasz samochód. Nie musimy wówczas wozić wszystkich dokumentów ze sobą — wystarczy mieć telefon z aplikacją m-Obywatel!

Jak wgrać dokumenty do aplikacji?

To nowe rozwiązanie, dlatego prawdopodobnie szkoła nauki jazdy nie informowała kursantów o możliwościach, które płyną z korzystania aplikacji.  Mimo że przeciętny użytkownik nie miał wcześniej styczności z oprogramowaniem, jest ono dość łatwe w obsłudze i intuicyjne.

Aby dodać dokument, należy włączyć aplikację i kliknąć znak „+” znajdujący się w oknie głównym. Później konieczne jest wskazanie opcji mPrawo jazdy lub mDowód rejestracyjny. System w dalszym kroku poprosi użytkownika o zalogowanie się wykorzystując profil zaufany, można to też zrobić przez bankowość elektroniczną. Po pozytywnej weryfikacji dane samoczynnie zostaną pobrane na telefon i dostępne będą w zakładce „Moje dokumenty”.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Zaplanuj święta we własnym domu.

1 listopada 2021

Zastanawiałaś się już, jak spędzisz nadchodzące święta i Sylwestra? Czy będzie to czas spędzony wśród napływających gości, rodziny, przyjaciół. Pełen gwaru, śmiechu, pysznego jedzenia? A może W Twoim przypadku sprawdza…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady