Jakie buty zimowe męskie będa najlepsze?

photo 1511556532299 8f662fc26c06cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Nnx8U2hvZXMlMjB0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjkwNjIyMjEwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Zima na dobre zagościła w naszym kraju. Ostatnie dni pokazują, że raczej nie możemy w tym roku liczyć na taryfę ulgową, ponieważ pojawiło się już teraz sporo śniegu. Czas więc zamienić swoje letnie obuwie na cieplejsze warianty. Które produkty będą najlepsze dla mężczyzn?

Trzeba zachować komfort termiczny

Zimą nasze stopy będą bardzo narażone na wychłodzenie. Śnieg i niskie temperatury mogą doprowadzić do przemrożenia kończyn, co jest bardzo niebezpieczne dla całego organizmu. Dlatego musimy zapewnić dodatkowe ocieplenie, dzięki czemu będziemy odczuwać komfort w trakcie chodzenia cały czas.

Dobrze jest więc postawić na buty puma z dodatkową wyściółką, która polepszy termoregulację. Najlepiej inwestować w warianty z wyższą cholewką, które będą lepiej chronić stopy i kostki przed wychłodzeniem. W trakcie przymierzania musimy zwracać uwagę przede wszystkim na komfort ułożenia stopy. Jeżeli podczas próby będziemy odczuwać nadmierny ucisk, lepiej wybrać inne warianty.

Podeszwa też ma znaczenie

Zimą nietrudno się poślizgnąć. Oblodzone i zaśnieżone drogi to standard, a nie wszystkie buty są przystosowane do pokonania takich przeszkód. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu, dobrze jest sprawdzić jego spód.

Najlepiej, gdy buty zimowe zostały wyposażone w grubszą podeszwę z agresywnym bieżnikiem od spodniej strony. Zapewni ona znacznie lepszą przyczepność nawet na bardzo śliskiej nawierzchni. Podeszwa butów nike męskich na zimę często przygotowywana jest ze specjalnej gumy, która zwiększa stabilizację podczas chodzenia i jednocześnie lepiej znosi niskie temperatury.

Jak dbać o buty zimą?

Najważniejsze jest zachowanie ich w czystości. Błoto pośniegowe i sól drogowa może szybko zniszczyć delikatną strukturę cholewki. Dlatego powinniśmy regularnie usuwać brud z powierzchni obuwia, najlepiej po każdorazowym ich użyciu.

Warto również zapytać w sklepie obuwniczym o preparaty nabłyszczające i pasty. Takie preparaty pomogą stworzyć warstwę ochronną na cholewce, która dodatkowo zabezpieczy buty przed działaniem wilgoci. Pastę powinniśmy nakładać na suche i wyczyszczone obuwie, stosując szczotkę z miękkim włosiem lub specjalny aplikator. Jeśli buty mimo zabezpieczenia nam przemokną, musimy po przyjściu do domu wyciągnąć z nich wkładki, rozwiązać sznurowania i ustawić produkty w suchym, przewiewnym miejscu do wyschnięcia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Jaka jest temperatura topnienia szkła? Kilka ciekawostek o produkcji surowca

1 marca 2021

Szklane wyroby towarzyszą nam od wielu lat. To podstawowy materiał, z którego wytwarzane są elementy budowlane, osłony okienne, konstrukcje dekoracyjne czy akcesoria laboratoryjne. Z surowca produkuje się również  butelki szklane.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady