Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?

Jaka kabina prysznicowa 1

Z racji tego, że ceny mieszkań stale idą w górę, coraz częściej decydujemy się na zakup budynku o znacznie ograniczonym metrażu. Organizacja takiej przestrzeni może stanowić spore wyzwanie, co szczególnie dotyczy łazienki. Często na jej przygotowanie przeznacza się pokój o powierzchni kilku metrów. Umieszczenie tutaj kabiny  oraz pozostałych akcesoriów może być sporym wyzwaniem… Jaki system prysznicowy sprawdzi się tutaj najlepiej?

Stylowa wanna? Raczej nie w tym przypadku

Przy małym metrażu łazienki, instalacja wanny mogłaby bardzo ograniczyć wolną przestrzeń. Nawet niewielkich rozmiarów modele potrzebują sporo miejsca, dlatego właściciele mniejszych mieszkań raczej rezygnują z tego rozwiązania.

Kabina prysznicowa półokrągła jest praktycznym wyjściem. Na rynku dostępne są konstrukcje przyścienne, które można dopasować pod odpowiedni rozmiar. To konstrukcje zazwyczaj niezajmujące więcej niż metr kwadratowy przestrzeni, co ułatwi aranżację niewielkiego pomieszczenia. Kabiny prysznicowe mają jeszcze jedną zaletę – są bardzo funkcjonalne i ułatwią codzienną toaletę.

Drzwi do kabiny – które będą najlepsze?

Producenci zapewniają szereg wariantów kabin z dopasowanymi systemami drzwi. Często są to produkty uchylne, które przy małej powierzchni mogą być mniej przydatne. Takie drzwi wymagać będą sporej przestrzeni, którą nie w każdym pomieszczeniu znajdziemy.

Do niewielkiej łazienki najlepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe półokrągłe z drzwiami przesuwnymi. Najczęściej są to skrzydła rozsuwane i zasuwane do środka, poprzez specjalny system szyn. Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie optymalnie zagospodarować przestrzeń i zyskać skuteczny sposób zamknięcia, który będzie chronił przed rozlewaniem wody. Dostępne są również kabiny z drzwiami składanymi, które również stanowią ciekawą alternatywę dla skrzydeł uchylnych.

Jaki brodzik do kabiny?

Przede wszystkim, nadrzędną zasadą jest dostosowanie brodzika do rozmiarów kabiny. Musi on być idealnie dopasowany, w przeciwnym razie woda podczas kąpieli może przedostawać się na zewnątrz. Gdy zdecydowaliśmy, że w łazience znajdzie się szyba prysznicowa półokrągła, należy dobrać brodzik o identycznym kształcie. Niezależnie od tego czy jest to produkt płytki, czy głęboki, jego brzegi muszą ściśle pasować do konturu kabiny.

Zestaw z brodzikiem nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Ostatnio popularne są kabiny prysznicowe z odpływem liniowym, który można montować bezpośrednio w posadzkę z płytek. Taki sposób wykończenia spodu kabiny jest tani i praktyczny, szczególnie dla osób starszych, którym podczas kąpieli wysokie ścianki brodzika nie będą przeszkadzać.

Może spodobać Ci się również:

photo 1541888946425 d81bb19240f5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8d29ya2VyfGVufDF8MHx8fDE3MDIyOTY0ODd8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Dlaczego pracownik musi stosować się do obowiązku noszenia obuwia roboczego? Co grozi na nieprzestrzeganie tych zasad?

1 lutego 2024

Obuwie robocze to jeden z elementów stroju roboczego. Oczywiście to nie wszystko, co zazwyczaj pracownicy muszą nosić, ale spośród innych elementów ubioru, to właśnie obuwie odgrywa istotną rolę. Niestety zdarza…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady