Jak zabezpieczyć meble do trasnportu za granicę?

photo 1626806787461 102c1bfaaea1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHx3YXNoZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcxMjE3NTUxOHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Transport mebli i akcesoriów może być problematyczny, zwłaszcza wtedy, gdy planujemy przeprowadzkę na dużą odległość. Choć drewno, metal czy tworzywo sztuczne mają dość dużą wytrzymałość, nierówności na drodze mogą wywołać silne wstrząsy i zniszczyć zewnętrzne ścianki akcesoriów. Dlatego tak duże znaczenie będzie mieć zabezpieczenie ich przed umieszczeniem w samochodzie transportowym. Jak to zrobić?

Jak poradzić sobie z dużymi meblami?

Produkty wielkogabarytowe trzeba zabezpieczać w indywidualny sposób. Firmy zapewniające usługi transportowe mają przystosowane pojazdy z pasami i innymi formami zabezpieczeń, dzięki którym znacznie łatwiej jest przymocować takie akcesoria. Najprostszym sposobem ochrony ścian będzie umieszczenie mebli w kartonowych opakowaniach wyłożonych folią bąbelkową.

Jeżeli mamy możliwość, możemy przed transportem rozkręcić meble. W ten sposób minimalizujemy ryzyko wystąpienia uszkodzeń w wyniku obicia powierzchni. Firmy przeprowadzkowe mogą zaproponować taki sposób transportu, gwarantując przy tym pomoc podczas skręcania mebli na nowym miejscu.

Warto zabezpieczyć ruchome elementy

Drzwiczki od szafki czy komody będą szczególnie narażone na uszkodzenia. Niezabezpieczone elementy ruchome są w trakcie jazdy narażone na szarpnięcia, które mogą zniszczyć zawiasy i doprowadzić do uszkodzenia innych produktów znajdujących się na pace samochodu. Dlatego przed wysyłką powinniśmy pozamykać drzwiczki, a wysuwane półki owinąć kilkukrotnie folią strecz, by je unieruchomić.

Zadbajmy również o uchwyty drzwiczek oraz inne elementy ozdobne. Często są one wykonane z tworzywa sztucznego, które jest mniej wytrzymałe na wstrząsy. Najlepiej owinąć je folią bąbelkową lub zabezpieczyć niepotrzebnymi materiałami.

Jak postępować z metalowymi akcesoriami?

Choć powierzchnie takich mebli są dość odporne na uszkodzenia, warto pamiętać, że mogą one zostać zarysowane w czasie transportu. Dlatego kluczowe znaczenie będzie mieć odpowiednie przymocowanie mebli metalowych do naczepy samochodu. Większość firm proponujących usługi przeprowadzkowe wykorzystuje do tego celu specjalne zabezpieczenia oraz pasy stabilizujące produkty w czasie jazdy.

Warto pamiętać o właściwej kolejności układania akcesoriów. Produkty o większej masie powinny znaleźć się na samym dole, a te lżejsze akcesoria w górnej części pojazdu. Akcesoria wykonane ze szkła warto przewozić osobno i dokładnie zabezpieczyć przed transportem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1593854519602 687eae339d57cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxoZWFsdGglMjBhbmQlMjBzYWZldHklMjBjbG90aGluZ3xlbnwxfDB8fHwxNjU4Mzk5ODkxixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie okulary ochronne do lasera? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takich okularów?

1 lipca 2023

Okulary ochronne to nie tylko zwykła ochrona oczu, ale przede wszystkim zabezpieczenie przed poważnym uszkodzeniem wzroku. Zabezpieczenie oczu jest bardzo ważne w przypadku pracy z laserem. Tutaj trzeba zadbać o…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady