Jak wybrać ciche i bezpieczne drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

unnamed file 10

Stolarka drzwiowa, tak jak okienna, powinna być konstrukcją trudną do sforsowania przez potencjalnego intruza. Wybierając drzwi zewnętrzne do mieszkania warto wziąć pod uwagę właściwości antywłamaniowe. Dobre zabezpieczenie mienia w środku pozwoli rodzinie na komfortowy odpoczynek.

Drugim czynnikiem zapewniającym spokojny sen będzie na pewno odizolowanie wewnętrznej przestrzeni mieszkania od zewnętrznych hałasów. Tu również wybierając drzwi wejściowe do mieszkania warto zwrócić uwagę na odpowiednią izolację akustyczną

Bezpieczeństwo, czyli jaki materiał na drzwi wybrać?

Wybór materiału na stolarkę drzwiową jest kluczowy dla uzyskania warstwy antywłamaniowej. Powszechnie, za najbezpieczniejsze uznawane są drzwi stalowe. Jednakże ich wygląd niekiedy nie spełnia estetycznych wymagań właściciela mieszkania.

Drewno w tym przypadku byłoby lepsze, ale pomimo wysokiej wytrzymałości ma pewne wady. Z całą pewnością utrzymanie drzwi drewnianych w dobrej kondycji przez wiele lat nie jest łatwe.

W takiej sytuacji warto postawić na innowacyjne połączenie obu materiałów w drzwiach hybrydowych. Tu poziom bezpieczeństwa mieści się w najwyższych wartościach, a jednocześnie wzornictwo pozwala na wybór dopasowany do indywidualnych oczekiwań.

Cisza i spokój, jakie drzwi wybrać?

Odpowiedni materiał i warstwa izolacyjna może sprawić, że w domu będzie cicho, nawet jeśli na zewnątrz panuje hałas spowodowany przez ganiające dzieci i zwierzęta. Do domu wraca się po to, by odpocząć, a tym samym ciche drzwi są niezbędne w przypadku mieszkania w bloku wielorodzinnym.

Dobra izolacja akustyczna ma współczynnik 30 dB, a drzwi o takim parametrze dokładnie wytłumiają odgłosy pochodzenia zewnętrznego. Aby to osiągnąć wewnątrz skrzydła drzwiowego wstrzykuje się izolacyjną pianę PUR. Tu również doskonałe właściwości mają drzwi produkowane w metodzie hybrydowej, czyli łączące odpowiednie materiały oraz izolator.

Grubość drzwi i ich wygląd

Drzwi do mieszkania wybierane są pod kątem bezpieczeństwa, ciszy, jak również wyglądu. Ciężkie, grube i siermiężne drzwi niezbyt często znajdują chętnych nabywców. Dobrym rozwiązaniem są drzwi zachowujące właściwości antywłamaniowe i izolacyjne, ale skonstruowane tak, by wyglądem nie odstraszały.

W tym przypadku technologia hybrydowa produkcji drzwi zapewnia pełne wykorzystanie właściwości i estetycznego wyglądu. Dodatkowo, by zachować odpowiednią klasę bezpieczeństwa R2,R3 lub R4 (gdzie R4 to najwyższa klasa antywłamaniowa) stosowane są wewnętrzne dodatki, takie jak zawiasy, wkładki oraz zamki.

Może spodobać Ci się również:

photo 1525351549016 1ddd272c8315cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxncmVlbiUyMHdhbGwlMjBwbGFudHN8ZW58MXwwfHx8MTY2NDgxNzk4NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Zalety domowych ozdób ze sztucznych roślin, czyli słów kilka o bananowcu i zielonej ścianie wertykalnej w salonie

1 stycznia 2024

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia staje się coraz szybsze, a związaną z tym intensywnością trudno jest znaleźć czas na pielęgnowanie prawdziwych roślin, sztuczne ozdoby roślinne stają się coraz bardziej…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady