Jak dopasować kolor drzwi do stolarki okiennej?

unnamed file 1

Zazwyczaj stolarka okienna kojarzy się z szybami w białej oprawie. Niemniej często aranżując dom właściciele stawiają na inną kolorystykę. Nie oznacza to jednak, że kolor drzwi zewnętrznych musi być taki sam.

Jak więc dopasować kolor drzwi do oprawy okien oraz ogólnego wyglądu domu? W nowoczesnych trendach designerskich żywe kolory zewnętrznych elementów domu są wysoko cenione. Warto jednak pamiętać, że „żywe”, nie oznacza „pstrokate” i „krzykliwe”. Zdecydowanie kolorystyka całości musi być dobrze do siebie dopasowana.

Brązowe okna, jakie drzwi?

Projekt zewnętrznej strony domu jest tak samo ważny, jak jego wnętrze. Stolarka okienna i drzwiowa dopasowywana jest do stylu, w jakim powstaje dom. Nowoczesny budynek oraz domek w stylu wiejskich ładnie prezentuje się z oknami w brązowych, drewnopodobnych ramach.

Wybierając kolor i stylizację stolarki okienne w brązach warto sięgnąć po drzwi w ciepłych tonacjach kolorystycznych. Tu dobrym pomysłem będzie zastosowanie brązu w innym odcieniu lub czerwieni. Zieleń będzie również ciekawym pomysłem, a na pewno czerń, która pasuje do wszystkiego zda egzamin.

Jak dopasować kolor drzwi do koloru domu?

Drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego to element będący jego wizytówką. Nie powinny, zatem ginąć wśród kolorowej ściany. Zdecydowanie warto postawić na ich oryginalny, ciekawy i wyróżniający się design. Jednocześnie pamiętać warto o zachowaniu odpowiednich proporcji wejścia, tak by nie były zbyt małym elementem na dużej, jednorodnej płaszczyźnie.

Kolor zależny jest oczywiście od upodobań właściciela, ale musi być odpowiednio spójny z kolorem ściany. Można do ceglanej struktury zastosować drzwi w żywym kolorze czerwonym, ale można również wybrać drzwi żółte, bądź klasycznie czarne. Natomiast śnieżnobiała ściana opatrzona błękitnymi bądź granatowymi drzwiami nie będzie nudna, a wejście będzie się prezentowało niezwykle elegancko.

Żywe kolory, czy spokojna szarość?

Drzwi w żywych kolorach nadają domowi wesołego i bardzo żywego charakteru. Czerń jest zawsze oznaką dystynkcji i elegancji. Wybierając spokojne popiele możemy uzyskać chłodny efekt stylu skandynawskiego, jednocześnie nadać domowi cech spokojnego i stonowanego domostwa.

Szare drzwi dobrze komponują się z oknami w bieli, a także z białymi ścianami. Tu jednak warto sięgnąć po ciemniejsze odcienie, aby uzyskać wyraźny kontrast. Kolor drzwi zewnętrznych tak naprawdę wymaga dopasowania do całości zewnętrznego otoczenia. Tu dobrym pomysłem jest zastosowanie koloru, który będzie również pasował do ogrodu, koloru rolet, a nawet dachu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1579389083078 4e7018379f7ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Studia zaoczne – ile godzin dziennie? Kiedy organizowane są zjazdy na studiach zaocznych?

1 maja 2023

Studia zaoczne to wygodna forma nauki dla osób, które nie mogłyby uczyć się w trybie dziennym. Wybierając jednak taki tryb studiów, trzeba wiedzieć, jak wygląda taka nauka. W tym przypadku…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady