Jak długo schnie tynk silikonowy zewnętrzny?

photo 1531834685032 c34bf0d84c77ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Do ocieplenia zewnętrznej powierzchni ściany możemy wykorzystać tynki silikonowe. To bardzo wytrzymałe powłoki, które świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia każdego budynku. Warto jednak przeprowadzić remont, gdy za oknem panuje odpowiednia pogoda. Przy słoneczniej aurze tynki silikonowe wysychają bardzo szybko. No właśnie – ile czasu potrzeba, by nowa powłoka uległa stwardnieniu?

Wszystko zależy od warunków pogodowych

Remonty najlepiej przeprowadzić w ciepłym sezonie, gdy przez kilka najbliższych dni nie będą prognozowane opady. Warstwa zabezpieczająca ścianę będzie efektywnie wysychać przy temperaturze między 20 a 25 stopni. Wilgotność powietrza również ma duże znaczenie, ponieważ jeśli jest zbyt duża może opóźnić proces twardnienia powłoki.

Nie zaleca się planowania prac w sezonie zimowym, gdy temperatury zazwyczaj utrzymują się w pobliżu zera. W takich warunkach bardzo często dochodzi do nierównomiernego wysychania powłoki tynkowej, co przekłada się na obniżenie jego jakości.

Dlaczego warto zastosować tynki silikonowe?

To mieszanki, które świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia różnych powierzchni ścian. Zaprawy cienkowarstwowe są wytrzymałe i bardzo elastyczne. Przygotowane na bazie żywic i tworzyw sztucznych mieszanki skutecznie izolują powierzchnię przed wilgocią, dzięki czemu pomogą zachować mury w odpowiedniej kondycji przez wiele lat.

Tynki z powodzeniem można nakładać za pomocą agregatu tynkarskiego z Krakowa. Zaprawy silikonowe mają dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników biologicznych. Jednocześnie to zaprawy, które odznaczają się zdolnością do samoczyszczenia pod wpływem kropel deszczu. Wynika to z wysokiej hydrofobowości warstwy.

Jak długo schnie przygotowana zaprawa tynkowa?

W standardowych warunkach atmosferycznych i przy temperaturze maksymalnej wynoszącej 25 stopni czas wysychania powłoki silikonowej wynosi maksymalnie 24 godziny. Oczywiście przez występowanie niekorzystnych czynników proces ten może się znacznie wydłużyć, dlatego warto planować remont z uwzględnieniem panującej pogody.

Duże znaczenie ma również sposób przygotowania tynku. Jeśli wykorzystamy agregat tynkarski, możemy zyskać jednolitą powłokę o tej samej grubości, która znacznie szybciej ulegnie stwardnieniu. Podczas ręcznych prac zawsze zdarzają się nierówności, przez co naniesiona warstwa może wysychać nierównomiernie i nieco dłużej.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Mieszkania deweloperskie – co to znaczy? Czy zakup mieszkania od dewelopera jest bezpieczny?

8 lutego 2023

Mieszkania z rynku pierwotnego to nowe lokale, które dopiero, co powstały. Najczęściej za budowę takich nieruchomości odpowiada deweloper, który nadzoruje całą inwestycję, aż zostanie ona zakończona, a mieszkania sprzedane. Jeżeli…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady