Jak dbać o sztuczne rzęsy? Czy jakość doczepianych rzęs wpływa na ich jakość?

photo 1501031170107 cfd33f0cbdcccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzMnx8bWFrZXVwfGVufDF8MHx8fDE2MTgzMDAyMTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Sztuczne rzęsy to element, który dopełnia każdy makijaż. Ważne jest, aby przed przyklejeniem sztucznych rzęs wiedzieć nie tylko jak wygląd aplikacja, ale również, jak o nie zadbać w momencie, gdy będą już przyklejone. Niewłaściwa pielęgnacja może spowodować, że rzęsy będą się oklejać oraz ich wygląd nie będzie zadowalający.

Sztuczne rzęsy – jak o nie dbać?

Dbanie o sztuczne rzęsy wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, a także umiejętności w ich pielęgnowaniu. Poza tym należy unikać pewnych czynności, które mogłyby zniszczyć przyklejone już rzęsy. Najważniejszy czas to 48 godzin po zabiegu, ponieważ wtedy istnieje większe ryzyko, że doczepiane rzęsy mogą się odkleić.

Ważną kwestią jest unikanie pocierania oczu, co może doprowadzić do utraty rzęs. Co więcej, nie należy ich także moczyć z racji tego, że to także może doprowadzić do uszkodzenia.

Warto również ograniczyć stosowanie tłustych kosmetyków, czy malowania rzęs tuszem. Jeśli już używamy tuszy, powinniśmy unikać tych, które zawierają tłuste substancje.

Czy sztuczne rzęsy powinno się myć?

Jak już wiadomo sztuczne rzęsy nie powinny być bardzo moczone w wodzie, jednak nie oznacza to, że nie można rezygnować z ich mycia. W sprzedaży dostępne są różne kosmetyki, dzięki którym możemy w bezpieczny sposób dbać o nowe rzęsy.

Rzęsy należy przemywać wodą, jednak powinniśmy robić to bardzo delikatnie, aby ich nie uszkodzić. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby nie robić tego zaraz po zabiegu. Prawidłowe dbanie o sztuczne rzęsy pozwoli na dłuższe ich noszenie, a więc jeśli chcemy, żeby nasz makijaż każdego dnia wyglądał idealnie, warto zadbać o rzęsy, które dopełniają cały make-up.

Jak długo nosi się sztuczne rzęsy?

To przez ile czasu będziemy nosić doczepiane rzęsy, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób o nie dbamy. Oznacza to, że nie da się określić, ile dokładnie czasu będziemy nosili sztuczne rzęsy, ponieważ jest to kwestia indywidualna.

Planując przyklejenie sztucznych rzęs, trzeba zwrócić również uwagę na nasze naturalne rzęsy, które nie powinny ulec uszkodzeniu. Niekiedy Panie decydują się także na aplikację jedynie kępek rzęs, co jest świetnym rozwiązaniem. Niestety trwałość kępki rzęs nie jest taka jak w przypadku tradycyjnych sztucznych rzęs.

Często kępki rzęs przykleja się jedynie do makijażu okazjonalnego. Wpływ na trwałość sztucznych rzęs ma także wpływ ich jakość, a co za tym idzie nie zawsze wybór tańszych produktów jest dobrą decyzją.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Jak odwrócić ciąg wsteczny w kominie?

1 marca 2021

W standardowych systemach ogrzewania wykorzystuje się zwykle grawitacyjne usuwanie powstałych spalin. Ze względu na różnice gęstości między rozgrzanym powietrzem wydobywającym się z kotła a chłodnym znajdującym się na zewnątrz, gazy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady