Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w Samsung Galaxy J5?

unnamed file 4

Uszkodzony wyświetlacz jest najczęstszą usterką, która dotyczyć może niemal każdego telefonu. Często wysokie koszty naprawy zniechęcają użytkowników do podejmowania takich działań. Skoro smartfon jest sprawny, ekran dotykowy funkcjonuje normalnie, wydawać by się mogło, że nie ma takiej potrzeby. Uszkodzenia mechaniczne przy dłuższym korzystaniu mogą jednak uniemożliwić pracę delikatnego systemu elektronicznego. Ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza Samsung? Sprawdzimy w tym artykule…

Kiedy wymiana szybki nie będzie konieczna?

Najgroźniejsze dla urządzeń mobilnych są uderzenia o twardą powierzchnię, taką jak kamień czy beton. W tym momencie delikatne podzespoły narażone są na silne wstrząsy, a powierzchnia ekranu pokrywa się licznymi pęknięciami. 

Jeśli jednak w wyniku upadku sprzętu, nadal działa on w sposób prawidłowy, a jedynym efektem zderzenia są pojedyncze pęknięcia, być może naprawa będzie niepotrzebna. Co prawda wygląd telefonu znacznie ucierpi, jednak w niektórych przypadkach wydawanie sporych sum na wymianę wyświetlacza J5 okaże się po prostu zbędnym wydatkiem.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie Samsung?

Cena takiej operacji może być zróżnicowana i zależy głównie od modelu urządzenia oraz zastosowanych podczas naprawy części zamiennych. W przypadku standardowych telefonów, opłaty z tym związane mogą wynieść od kilkudziesięciu do około dwustu złotych.

Przy nowoczesnych modelach, przykładowo, gdy potrzebna jest wymiana szybki Samsung J7, cena może wynieść nawet kilkaset złotych. Wynika to ze specyficznej budowy niektórych urządzeń, gdzie zastosowano sprzężony ze sobą układ digitizera oraz zewnętrznej szybki. Wymiana pojedynczego elementu będzie w takim wypadku niemożliwa, trzeba więc zamontować cały układ.

Jak przeprowadzana jest taka operacja?

Naprawę rozpoczyna się od zamówienia odpowiednich akcesoriów. Ważne jest, aby pochodziły z odpowiedniego źródła i posiadały zatwierdzenie producenta marki Samsung. Wymiana wyświetlacza będzie wówczas w pełni bezpieczna, a żywotność nowego systemu znacznie dłuższa.

W pierwszej kolejności dokonuje się demontażu zainstalowanego panelu. Tak jak już wspomnieliśmy, w zależności od modelu może to polegać jedynie na zdjęciu szybki lub rozkręceniu systemu razem z układem sterowania dotykowego. W dalszej kolejności, używając specjalnych taśm montażowych przytwierdzany  jest nowy ekran. Na koniec przeprowadza się testy zamontowanego panelu i sprawdza jego wytrzymałość.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak dopasować kolor drzwi do stolarki okiennej?

1 maja 2021

Zazwyczaj stolarka okienna kojarzy się z szybami w białej oprawie. Niemniej często aranżując dom właściciele stawiają na inną kolorystykę. Nie oznacza to jednak, że kolor drzwi zewnętrznych musi być taki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady