Ile kosztuje transport podczas przeprowadzki biura?

photo 1520038410233 7141be7e6f97cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxtb3ZlfGVufDF8MHx8fDE3MTc3ODg5NDV8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przenosiny biura wymagają odpowiedniej logistyki. Bardzo często pracodawca chce, by proces był przeprowadzany w tle, ponieważ część obowiązków mogłaby być wtedy na bieżąco realizowana. Transport mebli i akcesoriów może jednak trochę kosztować. Jak dużo zapłacimy za przewóz produktów biurowych w stolicy?

Koszty zależą od kilku czynników

Przede wszystkim liczy się skala przeprowadzki, czyli ilość akcesoriów, które trzeba będzie przetransportować. Przenosiny średniej wielkości biura zwykle nie są dużym problemem i taki proces da się zakończyć nawet w ciągu kilku godzin. Kłopotliwy będzie z kolei przewóz mebli z dużego biurowca – w tym przypadku powinniśmy się liczyć ze znacznie większymi kosztami.

Opłaty będą podbijać również inne czynniki, takie jak odległość przeprowadzki, gabaryty akcesoriów czy konieczność przygotowania odpowiedniego planu przeprowadzki. Wiele przedsiębiorstw zakłada realizację przenosin bez przerwania ciągłości pracy, co może wiązać się z selektywną wywózką akcesoriów i zwiększać koszty robocizny.

Jaki sposób rozliczeń zaproponuje firma?

Bardzo częstym modelem współpracy jest udostępnienie pracownika na godziny. Za odpowiednią opłatą specjalista będzie dostępny przez określony czas dla klienta. Wszystkie dodatkowe usługi i formalności związane z zapewnieniem samochodów dostawczych czy materiałów do pakowania elementów zapewnia przy tym pracownik firmy przeprowadzkowej.

Przedsiębiorstwo zlecające transport mebli może też ustalić bardziej okrojone warunki współpracy. Niektóre firmy przeprowadzkowe umożliwiają realizację samego transportu, bez planowania i pomocy przy pakowaniu akcesoriów klienta. W takim modelu najczęściej udostępnia się kierowcę z odpowiednim pojazdem, który ma jedynie przewieść i rozładować meble biurowe na nowym miejscu.

Ile to wszystko będzie kosztować?

Przy klasycznym sposobie wynajęcia pracownika firmy przeprowadzkowej opłaty sięgają kilkuset złotych na godzinę. Całkowity koszt będzie więc zależał od czasu, który firma musi poświęcić na przewiezienie wszystkich akcesoriów. Opłaty będą większe po wskazaniu dodatkowych usług, takich jak pomoc przy pakowaniu czy rozładowaniu akcesoriów.

Koszt realizacji przeprowadzki małego biura może zatem wynieść kilkanaście tysięcy. Większe powierzchnie pracownicze będą wymagać wyższych opłat – w tym przypadku trzeba liczyć się z kosztami nawet kilkuset tysięcy złotych.

Może spodobać Ci się również:

photo 1557775692 14a239c3a5e5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Mnx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Jaki rejestrator z GPS? Czy można kupić wideorejestrator i lokalizator GPS oddzielnie?

1 października 2023

Wyposażenie samochodów odgrywa niezwykle ważną rolę dla każdego właściciela. Warto jednak zauważyć, że mówiąc o wyposażeniu nie zawsze mamy na myśli to, co znajdowało się już w samochodzie podczas jego…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady