Ile kosztuje leczenie kanałowe? Co pozwala na skuteczniejsze przeprowadzenie leczenia?

photo 1643290976208 5e699d899a04cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxNDF8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNwixlibrb 4.0.3q80w1080

Leczenie kanałowe to zabieg, z którym często spotykamy się w gabinetach dentystycznych. Ponadto ta forma leczenia pozwala na uratowanie zębów, dla których nie ma już dostępnych innych metod leczenia. Oznacza to, że często leczenie endodotyczne jest konieczne, ponieważ w przeciwnym razie pacjent straci chorego zęba. Jaki jest koszt leczenia kanałowego i dlaczego rezygnacja z takiego zabiegu to ogromny błąd?

Ile kosztuje i od czego zależy leczenie kanałowe?

Zabieg, jakim jest leczenie kanałowe to często ostatnia szansa na uratowanie zęba. Należy jednak wiedzieć, że takie leczenie wiąże się z pewnym wydatkiem. Oczywiście pacjent może skorzystać tutaj z leczenia refundowanego, jednak nie obejmuje ono wszystkich zębów i nie zapewnia leczenia z użyciem profesjonalnego sprzętu.

Koszty leczenia kanałowego zaczynają się najczęściej od 750 zł w przypadku zęba z jednym kanałem do nawet 1450 zł za kilka kanałów. Im więcej kanałów ma ząb, tym pacjent będzie musiał więcej zapłacić za zabieg. Obecnie wiele wyspecjalizowanych gabinetów oferuje leczenie kanałowe mikroskopem.

Jest to bardzo skuteczne leczenie, ponieważ za pomocą mikroskopu można powiększyć wnętrze zęba i je dokładnie oczyścić. Tradycyjne leczenie endodotyczne nie daje takiej gwarancji, dlatego czasem mogą pojawić się powikłania i konieczność ponownego leczenia kanałowego. Ząb pod mikroskopem można dokładnie obejrzeć, więc nie ma tu ryzyka, że przeprowadzone leczenie będzie nieskuteczne.

Kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?

Nie każdy ból zęba wiąże się z koniecznością leczenia endodontycznego. Zdarza się jednak, że zabieg ten w niektórych przypadkach jest niezbędny. Leczenie kanałowe należy przeprowadzić, gdy u pacjenta dojdzie do zapalenia/zakażenia miazgi zęba.

Zazwyczaj prowadzi do tego nieleczona próchnica, dlatego też, jeśli pojawią się nawet niewielkie ubytki, trzeba je jak najszybciej wyleczyć. Pozwoli to na uniknięcie większej ingerencji w zęba i z pewnością zmniejszy koszty leczenia.

Dlaczego należy wybierać dobrze wyposażone gabinety dentystyczne?

Jeśli gabinet jest wyposażony w dobry sprzęt dentystyczny, możesz mieć pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone na wysokim poziomie. Dobry sprzęt to wyposażenie wielu profesjonalnych gabinetów dentystycznych.

Dzięki temu leczenie jest bardziej komfortowe, zajmuje mniej czasu oraz daje naprawdę spektakularne efekty. Duża liczba pacjentów wybiera właśnie takie gabinety stomatologiczne, ponieważ liczy się dla nich jakość i to, że mogą skorzystać z profesjonalnego leczenia. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Jak wybrać ciche i bezpieczne drzwi wejściowe do mieszkania w bloku?

1 marca 2021

Stolarka drzwiowa, tak jak okienna, powinna być konstrukcją trudną do sforsowania przez potencjalnego intruza. Wybierając drzwi zewnętrzne do mieszkania warto wziąć pod uwagę właściwości antywłamaniowe. Dobre zabezpieczenie mienia w środku…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady