Garnitur codzienny, czyli jak być eleganckim mężczyzną każdego dnia?

photo 1550533290 1ce6cc52d1b8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Człowiek jest postrzegany poprzez swoje cechy osobowościowe, jak również strój, który ma na sobie. Pamiętać warto o eleganckim wyglądzie, gdyż właśnie ten aspekt wypływa często na ocenę człowieka, szczególnie przy pierwszych spotkaniach. 

Stroje podzielić można w trzech głównych kategoriach. Będzie to codzienny ubiór, elegancki oraz na specjalne okazje. W każdej z tych kategorii może znaleźć się w garnitur szyty na miarę lub kupiony. Elegancki mężczyzna nawet w codziennym looku nosi pełny garnitur lub samą marynarkę, dopasowując ją chociażby do jeansów.

Jakie są podstawowe rodzaje garniturów?

Garnitury wystepują w różnym stopniu formalności, mają różne fasony, a także różny układ guzików w marynarce. To powoduje że nie wszystkie pasują na co dzień. Niektóre są idealne na wieczór, a niektóre tylko na specjalne okazje.

Klasyczny garnitur dwuczęściowy to taki strój, który można założyć na wiele okazji, chociażby na wesele. Tu wyznacznikiem stopnia formalności będzie odcień lub deseń. Modnym strojem na wyjątkowe okazje jest garnitur trzyczęściowy, czyli marynarka, spodnie i obowiązkowa kamizelka. Założenie takiego stroju bez specjalnej okazji, może być niestosowne.

Gdzie szukać inspiracji, jak wybrać odpowiedni garnitur na co dzień?

Moda to taka dziedzina, która zmienia się niezwykle często. Warto przeglądać portale modowe lub tematyczne blogi, by być na bieżąco w tym temacie. O ile garnitur klasyczny będzie doskonałą podstawą i bazą całego stroju, o tyle problem może powstać przy wyborze eleganckiego stroju na wyjątkową okazję. Dlatego warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wybieranych strojów.

W codziennym looku istotna jest i wygoda i elegancja. To powoduje że dobierając garnitur do pracy lub do noszenia w prywatnym czasie, warto wybrać taką tkaninę na garnitur, która będzie adekwatna do pory roku oraz do aktualnych trendów, a przede wszystkim będzie naturalna. Z kolei przy specjalnych okazjach zwróćmy uwagę na jakość tkaniny, odpowiedni fason oraz kolor.

Garnitur jednorzędowy, czy dwurzędowy, jaki wybrać?

Dwa rzędy guzików lub jeden po jednej stronie marynarki, to kolejny podział, który ma wpływ na wybór garnituru na co dzień. Przy garniturze codziennym warto postawić na marynarkę z jednym rzędem guzików. Będzie to strój elegancki, a jednocześnie pasujący na wiele codziennych okazji.

Pozostałością po dawnych mundurach wojskowych są dwurzędowe garnitury. Jest to dostojniejszy i bardziej formalny strój męski, który charakteryzuje się dwoma rzędami guzików, po obu stronach marynarki. Taki garnitur pasuje na biznesowe spotkanie lub elegancką kolację.

Może spodobać Ci się również:

photo 1643660527076 92a4ebbf6a7bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMjN8fGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2OTQ4NzYxNwixlibrb 4.0.3q80w1080

Czy leczenie ortodontyczne zawsze musi być widoczne? Sprawdź, jakie możliwości daje aparat lingwalny?

1 maja 2024

Leczenie ortodontyczne to proces, który może trwać nawet dwa albo trzy lata. To, jak długo pacjent będzie musiał nosić aparat uzależnione jest przede wszystkim od wady zgryzu. Dobrą wiadomością jest…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady