Dodatki pozapłacowe – z których pracownicy są najbardziej zadowoleni?

Dodatki pozapłacowe - z których pracownicy są najbardziej zadowoleni?

Znalezienie dobrego pracownika nie jest rzeczą prostą, dlatego pracodawcy prześcigają się w proponowaniu różnego rodzaju benefitów pozapłacowych, które mają zmotywować i zachęcić do podjęcia zatrudnienia. Sprawdzamy, które z nich są najbardziej cenione i w które warto zainwestować.

Prywatna opieka medyczna

Nikomu nie trzeba dziś mówić, jak trudno jest dostać się do lekarza specjalisty w ramach NFZ. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wykupienie prywatnych pakietów medycznych dla siebie i swoich rodzin, aby w razie potrzeby jak najszybciej uzyskać pomoc. Pakiety te różnią się między sobą cenami w zależności od firmy, która je oferuje, jednak nigdy nie jest to tani sposób na zdrowie. Z tego też powodu pracownicy bardzo cenią sobie możliwość pozyskania prywatnego ubezpieczenia medycznego w pracy. Dodatkowym atutem jest oferowanie im ubezpieczenia ich rodzin, nawet jeśli dla zatrudnionego oznacza to konieczność wniesienia dopłaty.

Dofinansowanie do posiłków

Wielu pracodawców oferuje pracownikom taki benefit. Jest to dodatek dla tych, którzy nie są objęci obowiązkowymi posiłkami profilaktycznymi, które pracodawca zobowiązany jest dostarczyć. Sporo zakładów pracy idzie o krok dalej i proponuje pracownikom karty przedpłacone, którymi mogą dokonywać płatności w popularnych sklepach spożywczych czy marketach. To właśnie taka forma jest bardzo doceniana przez pracowników – możliwość zakupu posiłku w restauracji czy barze, a jeśli akurat nie zdążą w danym miesiącu tego zrobić, mogą bez problemu zapłacić kartą za zakupy spożywcze. Jest to dla pracownika spore odciążenie portfela, gdyż finansuje rzeczy, które i tak pracownik w takim czy innym miejscu musi zakupić.

Dofinansowanie rozrywki

Bilety do kina, teatru, muzeum, wejściówki na lodowisko czy do klubu – dofinansowanie rozrywki jest dla pracowników bardzo istotne. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zakup biletu czy wejściówki to niejednokrotnie spory wydatek, zwłaszcza jeśli chcemy zabrać ze sobą osobę towarzyszącą czy nawet całą rodzinę. 

Niemniej jednak dla pracodawcy tego rodzaju dofinansowanie również jest niemałym kosztem, dlatego też większość finansuje pracownikom różnego rodzaju wejścia do punktów rozrywki raz na kwartał bądź raz na pół roku. Wejściówka zwykle jest otwarta i ważna dłużej niż miesiąc, tak aby pracownik mógł sobie wygospodarować odpowiednią ilość czasu. Do kina, teatru czy parku rozrywki nie chodzimy przecież codziennie, dlatego tego rodzaju dodatek raz na jakiś czas w zupełności wystarcza.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Jak dopasować kolor drzwi do stolarki okiennej?

1 maja 2021

Zazwyczaj stolarka okienna kojarzy się z szybami w białej oprawie. Niemniej często aranżując dom właściciele stawiają na inną kolorystykę. Nie oznacza to jednak, że kolor drzwi zewnętrznych musi być taki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady