Detektor DR do badań RTG w weterynarii. Czym się kierować przy wyborze?

unnamed file

Precyzyjna diagnoza weterynaryjna pozwala na wdrożenie szybkich metod leczenia zwierzęcia, a niejednokrotnie zdarza się, że zwykłe badania nie wnoszą do niej nic szczególnego. Tu właśnie przydatnym narzędziem jest odpowiednio dobrany system radiografii cyfrowej. Pozwala on na uzyskanie w sposób szybki oraz dokładny obrazu narządów wewnętrznych czworonożnego pacjenta.

Pracownia diagnostyki obrazowej to coraz częstsze zjawisko w wielu placówkach weterynaryjnych. Ze względu na to, że cyfrowa radiografia wypiera powoli analogową warto zainteresować się, jak ucyfrowić pracownię. Tu, poza aparatem RTG weterynaryjnym należy zwrócić uwagę na odpowiedni detektor DR – czyli urządzenie do radiografii bezpośredniej.

Detektor DR, czyli jak wygląda radiografia cyfrowa bezpośrednia?

Zastosowanie detektora promieniowania o wysokiej czułości w swojej pracowni jest nie tylko bardzo opłacalne, ale również bezpieczne. Istotną zaletą cyfrowej radiografii bezpośredniej jest możliwość uzyskania błyskawicznie obrazu anatomicznego oraz jego pełna archiwizacja. Zdjęcia cyfrowe są wykonane w najwyższej jakości, a obraz może być przetwarzany i analizowany pod wieloma kątami.

Detektor DR jest urządzeniem, które bezpośrednio wykonuje obraz uwidoczniony na ekranie monitora. Dopasowane oprogramowanie pozwala na prace nad obrazem i uwidocznienie kluczowych elementów w czasie rzeczywistym. Takie działanie niezwykle usprawnia prace diagnosty, a jednocześnie pozwala na idealne ułożenie zwierzęcia w pozycji kluczowej dla postawienia diagnozy.

System DR – szereg korzyści i opłacalność inwestycji

Każdy weterynarz kieruje się zasadą najlepszej pomocy chorym pacjentom. To determinuje wykorzystanie sprzętu gwarantującego efektywną diagnostykę, co przekłada się nie tylko na szybkość, ale również na możliwość leczenia większej ilości zwierząt.

Dlatego też inwestycja w nowoczesny system DR jest opłacalna i niezwykle korzystna. Działanie współpracującego ze sobą płynnie całego oprzyrządowania, jak również oprogramowania daje wiele możliwości diagnostycznych. Poza wykonaniem wysokiej jakości zdjęcia, można je poddać obróbce, a nawet przesłać do dalszych konsultacji przez sieć internetową.

System DR – jak dobrać do własnego gabinetu?

Nie każda placówka weterynaryjna posiada na tyle dużo miejsca, by urządzić osobne pomieszczenie do badań rentgenowskich. W takim przypadku warto skorzystać z przenośnego aparatu RTG umożliwiającego przeprowadzenie badania w gabinecie. Warto nadmienić, że dodatkowa korzyścią takiego rozwiązania jest możliwość zabrania aparatu wszędzie, gdzie wymagana będzie diagnostyka obrazowa.

Może spodobać Ci się również:

photo 1510903117032 f1596c327647cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1NHx8Y2FyfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTY3NDQixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje polerowanie lakieru samochodowego?

1 lipca 2022

Naprawy lakiernicze mogą znacznie uszczuplić domowy budżet. Dlatego właściciele pojazdów robią wszystko, by utrzymać wygląd karoserii w nienagannym stanie jak najdłużej. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a nawet mimo…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady