Czy garnitur szyty na miarę jest drogi i czy warto go sobie zamówić?

photo 1584940121258 c2553b66a739cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1OHx8c3VpdCUyMGdyZWVufGVufDF8MHx8fDE2NDI0MTc2NDUixlibrb 1.2.1q80w1080

Wśród wielu mężczyzn panuje przekonanie, że jeden garnitur w szafie wystarczy na wiele lat. Posiadanie kilku modeli na różne okazje preferują głównie panowie, którzy wykonują zawody wymagające noszenia strojów formalnych. Jednocześnie istnieje spora grupa panów, ceniących sobie elegancję na tyle, by wiedzieć, że idealny garnitur, to ten, który skroi na miarę profesjonalny krawiec.

Tu często powstaje zasadnicze pytanie o cenę takiego stroju i czy warto go sobie uszyć, czy może wystarczy kupić gotowy. Warto sobie przy tej okazji uzmysłowić, że garnitur szyty na miarę, nie jest tylko ekstrawagancją, a posiadanie choć jednego, idealnie dopasowanego modelu w szafie przynosi wiele korzyści.

Szyć garnitur, czy kupić — co wpływa na decyzję?

Mężczyzna, stojąc przed wyborem: uszyć, czy kupić, często kieruje się aktualną modą i kupuje garnitur w najmodniejszej odsłonie, nie bacząc na to, że kompletnie do niego nie pasuje. W takim przypadku może zdarzyć się, że ten najbardziej trendy model nie tylko źle leży, ale również kompletnie nie pasuje do mężczyzny.

Problem znika w przypadku zamawiania garnituru u krawca. Tylko profesjonalista jest w stanie doradzić krój, kolor i deseń, jak również dopasować całość do osobowości i wieku klienta. W ten sposób wykonany i idealnie dopasowany do sylwetki jest świetnym przykładem na to, że tradycja  i nowoczesność mogą iść ze sobą w parze.

Szycie garnituru — ile to trwa i jaki jest koszt?

Garnitury w sklepach są w różnych cenach, a zależne to jest od wielu czynników. Dobry garnitur można już kupić za 1500 zł, jednakże dla wymagających cena może przekroczyć kilka tysięcy. Tu warto nadmienić, że zakup gotowego garnituru często oznacza konieczność dokonania krawieckich poprawek, co może wpłynąć na cenę produktu.

Garnitur uszyty w pracowni krawieckiej to również koszt od 1000 zł, wzwyż. Atutem tego rozwiązania jest to, że taki model po kilku przymiarkach, jako gotowy strój, nie wymaga kolejnych poprawek.

Czas szycia garnituru — czy to się opłaci?

Z całą pewnością garnitur szyty na zamówienie wymaga czasu, w którym powstanie krawiec musi zdjąć miarę z klienta, następnie stworzyć projekt i zacząć szyć. Dodatkowy czas przeznaczony jest na przymiarki. Kupno garnituru gotowego jest z pewnością mniej czasochłonne, ale to może być pozorne.

Czasem zdarza się, że wśród całej masy gotowych strojów nie można znaleźć nic, co będzie idealnie leżało. Pozostaje w tym miejscu powiedzieć, że w sumie szycie garnituru na miarę jest opłacalne, a strój taki na pewno lepiej się prezentuje.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Facebook Ads – jak to działa? Czy to dobry sposób na rozwój swojego biznesu?

1 stycznia 2021

Facebook to portal, który cieszy się dużą popularnością. Za jego pomocą, możemy w prosty sposób dotrzeć do naszych odbiorców. Taką możliwość daje nam dokładnie Facebook Ads, który jest odpowiedzialny za…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady