Co to jest platforma niskokodowa? Sprawdź jak łatwo zoptymalizować biznes

photo 1581091870619 835cee86e759cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3MHx8c29mdHdhcmUlMjBsb3djb2RlfGVufDF8MHx8fDE2ODE5MjYwMjEixlibrb 4.0.3q80w1080

Do przygotowania dedykowanego oprogramowania wcale nie trzeba specjalistycznej wiedzy programistycznej. Wykorzystując specjalną platformę typu low-code, można stworzyć narzędzia, które zoptymalizują konkretny proces w przedsiębiorstwie. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązania zyskują na popularności, zwłaszcza że są stosunkowo tanie. W jaki sposób to działa?

Czym jest a czym nie jest platforma niskokodowa?

To zestaw narzędzi, który pomaga zaprojektować własną aplikację od podstaw. Dzięki rozbudowanemu panelowi modelowania da się przygotować dość rozbudowany schemat działania, który później zostanie wykorzystany przy tworzeniu aplikacji. Platforma niskokodowa to zespół wbudowanych wtyczek i rozwiązań programistycznych, które można wykorzystać bez znajomości zasad programowania.

Platformy typu low-code wymagają jednak podstawowej wiedzy, dotyczącej projektowania schematów aplikacji. W niektórych Syrachach przyda się również podstawowa wiedza informatyczna. Nieco łatwiejszym rozwiązaniem w tym kontekście wydają się być systemy typu no-code, które są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają znajomości kodu źródłowego. Platforma low code oferuje jednak znacznie bardziej rozbudowany panel funkcjonalności.

Jak zaprojektować własną aplikację?

Na początku najlepiej dokładnie przemyśleć strukturę przygotowanego modelu. W ten sposób będziemy dokładnie wiedzieć które działania wykonać w odpowiedniej kolejności z zaangażowaniem właściwych osób. Następnie możemy przejść do modelowania procesu. Na platformie Aurea dostępny jest specjalny panel, który umożliwi zaplanowanie aplikacji metodą „przeciągnij i upuść”.

Gdy utworzymy wstępny schemat, należy rozbudować go o wszystkie możliwe warianty, tak aby aplikacja była skuteczna w dowolnym przypadku. Następnie musimy przypisać konkretne role i zadania, które członkowie zespołu będą musieli spełnić. Jeśli wszystko będzie poprawnie wykonane, zapisujemy projekt i instalujemy aplikację. Następnie wystarczy tylko kontrolować wyniki jej działania.

Dlaczego warto skorzystać z platformy niskokodowej?

Takie rozwiązanie pomaga przede wszystkim obniżyć koszty prowadzenia działalności. Optymalizacja procesów z zastosowaniem systemów low-code będzie prostsza, a my szybciej zaimplementujemy potrzebne rozwiązania.

To doskonały sposób na optymalizację i automatyzację procesów w mniejszej firmie, której często nie stać na korzystanie z zaawansowanej pomocy programistów. Plarforma niskokodowa umożliwi tworzenie procesu od podstaw, a dzięki opcji późniejszego wprowadzania poprawek będziemy mogli modyfikować niedoskonałości programu nawet po jego instalacji.

Może spodobać Ci się również:

photo 1579389083078 4e7018379f7ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMHx8dW5pdmVyc2l0eXxlbnwxfDB8fHwxNjc0Njg4OTk2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Studia zaoczne – ile godzin dziennie? Kiedy organizowane są zjazdy na studiach zaocznych?

1 maja 2023

Studia zaoczne to wygodna forma nauki dla osób, które nie mogłyby uczyć się w trybie dziennym. Wybierając jednak taki tryb studiów, trzeba wiedzieć, jak wygląda taka nauka. W tym przypadku…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady