Co to jest odmładzanie twarzy?

Medycyna estetyczna cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem i trudno się temu dziwić, gdyż każdy z nas chce zachować piękny wygląd na bardzo długi czas. Dość dużą popularnością cieszy się fotoodmładzanie, które jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów laserowych. Jak to działa i kiedy warto zdecydować się na fotoodmładzanie?

Czym jest fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania działa na zasadzie oddziaływania fali elektromagnetycznej, mającej za zadanie spowalniać procesy starzenia się skóry. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne, które doskonale radzi sobie ze zmarszczkami, ale także z utratą elastyczności skóry. Naskórek naświetlony za pomocą intensywnego pulsującego światła, ulega biostymulacji, dzięki temu jest bardziej elastyczny. 

Za pomocą fotoodmładzania można również wyrównać koloryt skóry, pozbyć się zaskórników, czy usunąć zmiany naczyniowe w obrębie naskórka. Jest to zabieg bardzo skuteczny, który jest w stanie zadziałać pozytywnie na wiele problemów.

Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Na zabieg fotoodmładzania może zdecydować się każdy, kto ma problemy z wiotczeniem skóry, zmarszczkami, brakiem elastyczności lub przebarwieniami. Jest to zabieg laserowy wszechstronny, który wpływa pozytywnie na różne obszary. Dzięki niemu cera staje się bardziej promienna, skóra jest jędrniejsza i elastyczniejsza. Dzięki temu można zachować młody wygląd na dłużej.

Oczywiście nie każdy będzie mógł skorzystać z zabiegu laserowego, wszystko zależy od indywidualnych kwestii. To, dlatego przed każdym zabiegiem lekarz medycyny estetycznej przeprowadza dokładny wywiad, aby móc wykluczyć wszelkiego rodzaju przeciwwskazania. 

Czy warto?

Zabiegi laserowe takie jak fotoodmładzanie twarzy cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem nie bez przyczyny. Są bowiem niezwykle skuteczne, bezpiecznie, nie są też inwazyjne, czego obawia się wiele osób. W tym wypadku można odczuć tylko szczypanie i ciepło, jednak fotoodmładzanie nie boli. 

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że zabieg trzeba powtarzać, gdyż tylko wtedy przyniesie dobre efekty. Jedna sesja to zdecydowanie za mało, zazwyczaj zalecanych jest od 3 do 5 zbiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Szczegóły zabiegu, moc lasera oraz odstępy między kolejnym fotoodmładzaniem ustala lekarz. 

Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie, gdyż jest to zabieg bezpieczny, szybki, mało inwazyjny i co najistotniejsze po prostu skuteczny w działaniu. Mimo że nie można zatrzymać procesu starzenia, to można w ten sposób nieco go opóźnić. 

Może spodobać Ci się również:

Wypełniacz do paczek gdzie kupić? Czym najlepiej zabezpieczyć towar?

Wypełniacz do paczek gdzie kupić? Czym najlepiej zabezpieczyć towar?

1 marca 2021

Prawidłowe pakowanie paczek wpływa na ich bezpieczeństwo oraz bezproblemowe dowiezienie do miejsca docelowego. Obecnie możemy znaleźć wiele różnych metod zabezpieczania towarów. Jednak nie wszystkie są odpowiednie do każdego rodzaju przesyłki,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady