Zaplanuj święta we własnym domu.

unnamed file 6

Zastanawiałaś się już, jak spędzisz nadchodzące święta i Sylwestra? Czy będzie to czas spędzony wśród napływających gości, rodziny, przyjaciół. Pełen gwaru, śmiechu, pysznego jedzenia? A może W Twoim przypadku sprawdza się cisza, spokojne świętowanie z domownikami, spacery i powroty do ciepłego domu, w którym można owinąć się kocem.

Każdy odpoczywa inaczej, w innych okolicznościach. I każda metoda jest dobra, jeżeli sprawia Ci radość i jest skuteczna. Z pewnością energia i radość, jaką wniosą goście do naszego domu, doda skrzydeł na najbliższy zimowy czas. Jednak niektórzy wolą ładować swoje baterie w ograniczonym towarzystwie i skupić się na sobie. Tak czy inaczej przyda się plan, żeby urządzić sobie święta z głową. 

Zaplanuj przygotowania do świąt.

Chaos nie sprzyja odpoczynkowi. Wprowadza nerwowe sytuacje, dlatego już teraz zaplanuj sobie punkt po punkcie:

  • Co trzeba zrobić?
  • Co możesz zrobić już teraz?
  • Co musisz zostawić na ostatnią chwilę (najlepiej jak najmniej)?

Święta kojarzą się z jedzeniem i powinnaś przemyśleć menu główne, ciasta, dodatki i przekąski. Nie ważne, czy zapraszasz gości czy będzie was tylko kilka osób. Jedzenie pojawi się na stole. Przemyślane dania ułatwią zrobienie listy zakupów i przygotowania.

Pomyśl o wystroju domu. Nie tylko choinka, światełka, ale także zwykłe rzeczy jak miejsce, gdzie przyjmiesz swoich gości. Gdzie usiądziesz wygodnie z filiżanką kawy? Gdzie usiądziecie, żeby zjeść ciasto i pośpiewać? Może to dobry moment na kupienie nowej kanapy czy narożnika, który pomieści wszystkich. Na czym ułożysz się wygodnie po spacerze z książką w ręku? Gdzie położysz spać gościa z daleka?

Co możesz zrobić wcześniej, żeby potem móc się cieszyć świętowaniem?

Kanapę możesz faktycznie kupić już teraz i wokół niej zaplanować małą rewolucję w salonie. Odświeżone wnętrze sprawi Ci radość.

Pomyśl także o prezentach. Lepiej poszukać ich wcześniej, żeby potem nie czekać na spóźnionego kuriera.

Część jedzenia (jak uszka czy pierogi) możesz przygotować wcześniej i zamrozić. Zaproponuj innym uczestnikom przyjęcia, żeby przygotowali coś i przynieśli ze sobą, ustalcie wspólnie, jak mogą Ci pomóc współtworzyć pyszne jedzenie. Każdy ma swoje popisowe danie, którego warto spróbować.

Ostatnie chwile przed świętami spędź, dbając o siebie.

 

Tylko wypoczęta będziesz cieszyć się z chwil spędzanych z innymi. Bez pośpiechu, z uśmiechem na ustach. Zastanów się, co tak naprawdę jest Ci niezbędne i konieczne, żeby w spokoju cieszyć się bliskimi? Odwiedź wcześniej fryzjera, kosmetyczkę, jeśli lubisz. Pomyśl o upominku dla siebie, w końcu nikt nie wie lepiej, co Ci się podoba niż Ty sama. Masz na to czas, w końcu wszystko już zaplanowane i większość rzeczy gotowa. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 6

Gdzie kupić panele winylowe? Jakie sklepy wybierać?

1 marca 2021

Wykończenie mieszkania lub wymiana podłogi na nową to nie lada wyzwanie dla wielu osób, które robią to po raz pierwszy. Niestety nie zawsze mamy odpowiednią wiedzę na ten temat, a…

Czytaj więcej