Peruka lace front – co to? Jak zakładać perukę z tzw. mikroskórą?

Peruka lace front - co to? Jak zakładać perukę z tzw. mikroskórą?

Twórcom peruk zawsze zależało na tym, by ich produkty wyglądały naturalnie i były zbliżone swoim wyglądem do naturalnych włosów. Właśnie dlatego do ich konstrukcji zaczęto używać tzw. lace front, czyli siateczki na przedzie, pozwalającej bez obaw eksponować czoło.

Jak wygląda peruka z lace front?

Naturalne lub syntetyczne peruki wyposażone w lace front mają z przodu cienką, prześwitującą siateczkę, która dopasowuje się do czoła i optycznie się z nim zlewa. U jej brzegu znajdują się krótkie włoski, tzw. baby hair, które imitują naturalny sposób wyrastania nowych pasm. Siateczkę lace front można delikatnie przypudrować, aby nie odcinała się od skóry, albo też przyciąć nożyczkami tuż za linią łączenia ze skórą. W ten sposób peruka wygląda naturalnie i tylko z bardzo bliskiej odległości jesteśmy w stanie stwierdzić, że ktoś z niej korzysta.

Dodatkowo, peruki tka się na mikroskórze, czyli prześwitującej warstewce, widocznej zwłaszcza w okolicach przedziałka. Optycznie daje to efekt maksymalnie zbliżony do wyglądu skóry głowy. Zastosowanie mikroskóry ma też inną zaletę – dzięki przewiewnemu materiałowi nie musimy się obawiać, że pod peruką nadmiernie się spocimy.

Peruki z lace front można przyklejać dwustronną taśmą

Sposób nakładania takiej peruki jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu. Zaczynamy od zebrania naszych włosów (jeśli je mamy) i przykrycia ich specjalnym czepkiem z siateczki. Później miejsce na styku linii włosów i skóry powinniśmy przetrzeć kosmetykiem odtłuszczającym, który usunie zanieczyszczenia i sebum. W następnym kroku przyklejamy u góry czoła paseczki specjalnej samoprzylepnej taśmy. Nakładamy perukę, lekko ją dociskamy i dopasowujemy, a na koniec maskujemy pudrem siateczkę lace front lub ją przycinamy.

Perukę z lace front zamocujesz też klejem

Te niezwykle popularne peruki można zakładać na wiele innych sposobów. Jednym z nich jest doklejenie peruki przeznaczonym do tego klejem. Sam proces wygląda bardzo podobnie, jak opisany powyżej, z tą różnicą, że zamiast pasków dwustronnej taśmy nakładamy u góry czoła niewielkie porcje kleju i odczekujemy chwilę, a następnie nakładamy perukę.

To opcja dla wszystkich, którzy obawiają się, że peruka może się przekrzywić czy przemieścić na głowie, ale również najlepsze rozwiązanie, gdy zamierzamy naszą perukę np. podpinać spinkami, mocno eksponując miejsce jej łączenia ze skórą głowy. Ostatnim polecanym sposobem jest włożenie pod perukę antypoślizgowej opaski z weluru, którą dopasowujemy do kształtu głowy i łączymy jej końce rzepem.

Może spodobać Ci się również:

Jak odkręcić tarcze od szlifierki bez klucza? Sprawdzone sposoby dla posiadaczy szlifierek

1 lutego 2022

Obsługa szlifierki wymaga dużo uwagi i ostrożności, ponieważ mamy tu do czynienia z urządzeniem, które niewłaściwie używane może wyrządzić dużo szkód. Poza samą obsługą ważne są także inne czynności mające…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady