Kabina prysznicowa – jaką wybrać do małej łazienki?

unnamed file 10

Ceny nieruchomości stają się coraz wyższe. Regularne wzrosty opłat zmuszają inwestorów i osoby prywatne do zakupu budynków o znacznie mniejszej powierzchni. To dobre rozwiązanie, jednak ma pewne wady. Bardzo często jest w nich problem z organizacją przestrzeni, co najczęściej widać po niewielkiej łazience. Duża kabina prysznicowa  może się w tym przypadku nie sprawdzić. Zatem jakie rozwiązania wykorzystać w niewielkim pomieszczeniu?

Mała przestrzeń wymaga odpowiedniego zagospodarowania

W niedużej łazience każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Dlatego bardzo często stawia się tutaj na łazienki przyścienne, które pozwalają optymalnie zagospodarować przestrzeń. Często są one montowane przy pojedynczej ścianie lub w rogu – wówczas dobrze sprawdza się kabina prysznicowa półokrągła.

Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Przede wszystkim  kabina nie będzie zajmować wiele miejsca. Standardowe modele o wymiarach 80 × 80 czy 90 × 90 zamontowane bezpośrednio przy ścianie będą spełniać swoją funkcję i jednocześnie zapewnią komfort użytkowania. Dodatkowo w mniejszych pomieszczeniach łatwiej można będzie zamontować odpływ i kratę wentylacyjną w pobliżu ścian.

Kluczowe jest dostosowanie wymiaru kabiny…

W zależności od wielkości powierzchni należy odpowiednio dobrać kabinę prysznicową. Produkty o przekroju kwadratowym lub prostokątnym zazwyczaj nie sprawdzą się na małej powierzchni, wówczas dobrym rozwiązaniem będą kabiny prysznicowe półokrągłe. Na etapie projektowania warto uwzględnić inne akcesoria, które również znajdą się w łazience.

Standard 80 × 80 czy nieco większy 90 × 90 jest tutaj najkorzystniejszym wyborem. Choć kabina uchodzi za ciasną i mało praktyczną, w rzeczywistości umożliwia komfortowe przeprowadzenie codziennej toalety. W zależności od potrzeb trzeba również dobrać brodzik. Jeśli chcemy, go wykorzystać przykładowo do kąpieli małych dzieci, najlepiej zainwestować w produkt z głębszym dnem.

Jak zamontować kabinę prysznicową?

Przed montażem istotne jest dopasowanie brodzika do szerokości kabiny. To kluczowa sprawa, ponieważ różnice w rozmiarach mogą wywołać przeciekanie wody podczas mycia. Jeśli montujemy brodzik w narożniku, dobrze jest przymocować go szczelnie do muru – ułatwi to odizolowanie ścian od wilgoci.

Ściany wewnątrz kabiny najlepiej pokryć płytkami ceramicznymi lub innym materiałem odpornym na wilgoć. Dobrze jest również pomalować sufit farbą zabezpieczającą przed rozwojem pleśni. Szyba prysznicowa półokrągła powinna być także odpowiednio ustawiona. W przeciwnym razie, w trakcie stosowania może ona zostać nieopatrznie uszkodzona!

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Facebook Ads – jak to działa? Czy to dobry sposób na rozwój swojego biznesu?

1 stycznia 2021

Facebook to portal, który cieszy się dużą popularnością. Za jego pomocą, możemy w prosty sposób dotrzeć do naszych odbiorców. Taką możliwość daje nam dokładnie Facebook Ads, który jest odpowiedzialny za…

Czytaj więcej