Jakie zasłony do salonu kupić?

unnamed file 5

Osłony okienne są niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym w każdym pomieszczeni, bez względu na to, czy urządzamy salon, sypialnię, kuchnię, czy jadalnię. Jakie zasłony będą dobrym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu osłon okiennych?

Funkcje zasłon w pomieszczeniu

Zasłony stanowią element użytkowy, ale także dekoracyjny, dlatego warto dołożyć starań i wybrać takie, które będą dobrze współgrać z aranżacją pomieszczenia. Materiał zasłony musi być dopasowany bardzo starannie, tak aby dobrze spełniały swoją funkcję, ale także wyglądały efektownie.

Na przykład zasłony zaciemniające blackout będą chroniły od słońca, dzięki temu w pomieszczeniu w upalne dni będzie można cieszyć się z nieco niższej temperatury, jednocześnie ochronią nas przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów. Głównym zadaniem zasłon jest także dodanie wnętrzu przytulności, wyciszenia. Stanowią one świetny element dekoracyjny, powinny tworzyć z firanami spójną kompozycję.

Rodzaj materiału i kolorystyka

Na rynku dostępne są zasłony bardzo ciężkie, zaciemniające, ale również można spotkać zwiewne, prześwitujące tkaniny, które dodają pomieszczeniu lekkości. Gdy urządzane wnętrze jest niewielkich rozmiarów, nie warto wieszać w nim ciężkich zasłon, w tym wypadku lepiej stawiać na delikatniejsze materiały. Do mocnych, trwałych tkanin wykorzystywanych do produkcji zasłon, można zaliczyć taftę, żakard, brokat, morę. Wśród cieńszych tkanin na zasłony, można spotkać szyfon, woal, tiul, ciekawym rozwiązaniem są także zasłony wykonane z perkalu, przy czym trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie chronią one przed światłem. Obecnie dużą popularnością cieszą się również zasłony z juty, czyli materiału o płóciennym splocie lub z satyny.

Wiele będzie zależało także od kolorystyki wybranych zasłon, a także od sposobu ich upięcia oraz marszczeń lub drapowań. Obecnie możliwości jest tak wiele, że podjęcie decyzji może być trudniejsze, niż się wydaje. 

Zasłony panelowe

Ciekawym rozwiązaniem, które obecnie cieszy się dość dużym powodzeniem, są zasłony panelowe. Jest to dobra alternatywa dla zasłon tradycyjnych, najprościej mówiąc, są to specjalne pasy montowane do górnej szyny. Można montować je także do ścian lub we wnękach okiennych.

Zasłony panelowe to rozwiązanie bardzo nowoczesne, które będzie dobrze wyglądać przede wszystkim w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach wnętrz, ale nie tylko.

Wybór zasłon do pokoju nie jest zadaniem prosty, dekoracje okienne muszą bowiem dobrze współgrać z wystrojem wnętrza. Niemniej, jednak gdy wybierzemy odpowiednią osłonę okien, będziemy mogli cieszyć się z przytulnego pomieszczenia. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1580821810660 5486b8e980a6cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyM3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRpc3RyeXxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2ODk1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zabieg usuwania kamienia nazębnego – dlaczego jest tak ważny?

1 marca 2022

Kamień nazębny nie tylko szpeci uśmiech, ale jest również przyczyną osłabienia stanu uzębienia oraz powstawania wielu schorzeń. Systematyczna kontrola stomatologiczna pozwala na utrzymanie wnętrza jamy ustnej w dobrym stanie, m.in.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady