Jakie buty na wiosnę dla mężczyzn? Sprawdź na co dobrze zwracać uwagę

photo 1549298916 b41d501d3772cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxzaG9lc3xlbnwxfDB8fHwxNjQyMDY4NTMyixlibrb 1.2.1q80w1080

Choć zima jeszcze trwa, powoli nasze myśli kierujemy już ku wiośnie. Nic dziwnego, nie dużo czasu pozostało, do rozpoczęcia tego ciepłego okresu. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad zakupem właściwych butów. Powinny one być dostosowane do zmiennych warunków pogodowych, a jednocześnie dobrze gdy będą miały lżejszą konstrukcję niż warianty, które nosiliśmy do tej pory. Na co jeszcze zwracać uwagę kupując buty Nike Air?

Wygoda to podstawa

Kupując produkty do codziennego użytku, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy pasują one do naszych preferencji. Warto przede wszystkim określić właściwy rozmiar. Buty Nike Court powinny być maksymalnie o pół centymetra dłuższe od stopy. Dzięki temu będziemy mogli założyć do nich cieńsze i grubsze skarpetki.

Przy doborze obuwia warto sprawdzić też dopasowanie produktu do stopy. Jeśli wyczuwamy niewłaściwe ułożenie kończyny, dużą sztywność produktu czy inne defekty, warto zastanowić się nad innym wariantem. Trzeba pamiętać, że produkty, które kupujemy mają nam służyć na co dzień, dlatego powinny być komfortowe pod każdym względem…

Zwróć uwagę również na podeszwę…

Wiosenna aura może nas zaskoczyć. Nie obca jej słoneczna pogoda, lecz plucha, przymrozki, a nawet śnieżyce również mogą się jeszcze zdarzyć. Dobrze więc postawić na produkty o stabilnej podeszwie, która poradzi sobie z każdym typem podłoża.

Dobierając buty męskie lub damskie marki Nike sprawdź przed zakupem budowę podeszwy. Powinna mieć ona odpowiednią grubość i sprężystość. Dobrze, gdy w spodzie obuwia znajdują się specjalne rowki ułatwiające odprowadzanie wody spod stóp. Warto jednocześnie przymierzyć obuwie i sprawdzić, w jaki sposób podeszwa rozkłada ciężar ciała. Jeśli już podczas pierwszych kroków będziesz odczuwać dyskomfort, dobrze jest wypróbować inny wariant.

Stawiać na tanie czy markowe produkty?

To odwieczny dylemat, na który niestety nie ma właściwej odpowiedzi. Bardzo często niższa cena wiąże się z gorszą jakością, dlatego konsumenci, którzy mogą pozwolić sobie na droższe zakupy najczęściej stawiają na warianty marki Nike Air. W ich przypadku nie trzeba się martwić o komfort czy jakość – producent od lat ma dobrą reputację.

Nie oznacza to jednak, że obuwie innych dostawców się nie sprawdzi. Czasem i tańsze odpowiedniki mogą nam służyć przez wiele lat. Przed zakupem warto jednak dokładnie przyjrzeć się wybieranym towarom. Wszelkie skazy, niewłaściwy styl klejenia elementów czy widoczne już na starcie niedociągnięcia mogą spowodować szybkie uszkodzenie obuwia w trakcie eksploatacji. Można więc stawiać na tańsze odpowiedniki, tylko trzeba to robić z głową.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jakie buty zimowe dla dziecka?

1 listopada 2021

Zima już za niedługo się rozpocznie, dlatego warto zabezpieczyć stopy naszych okres na ten trudny czas. Ważne jest dopasowanie obuwia nie tylko pod wględem rozmiaru, lecz również komfortu. Produkty marki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady