Jaki garnitur wybrać na rozmowę o pracę?

unnamed file

Rozmowa o pracę zawsze wiąże się ze stresem. Jest to ważne wydarzenie i trzeba się do niego dobrze przygotować. Nie zapomnieć należy także o wyborze odpowiedniego stroju, co w przypadku mężczyzn zazwyczaj będzie wiązało się z założeniem garnituru.

Przygotowanie warto zacząć od określenia jaki fason oraz kolor będzie adekwatny do spotkania. Ważne jest również dopasowanie do sylwetki mężczyzny. Każdy drobiazg ma tu znaczenie, gdyż dobre wrażenie robi się tylko za pierwszym razem.

Dlaczego warto sięgnąć po garnitur?

Każdy mężczyzna powinien mieć jeden garnitur na taką okazję. Strój musi być tak dobrany, by człowiek czuł się w nim pewnie, a jednocześnie wyglądał profesjonalnie i elegancko. O taki garnitur warto postarać się wcześniej i zainwestować w jego uszycie.

Garnitury szyte na miarę są lepszym rozwiązaniem, gdyż dobry krawiec dopasuje odpowiedni kolor i fason na taka okazję. W przypadku rozmowy o pracę ważne jest zachowanie prostoty i umiarkowania w stylu formalnym.

Kolor garnituru ma znaczenie

Dobre pierwsze wrażenie na przyszłym pracodawcy uzyskać można dzięki stonowanym kolorom. Tu warto zawsze postawić na niebieski w odcieniach ciemnych. Jest to kolor powszechnie uważany za budzący zaufanie i określający profesjonalizm mężczyzny go noszącego.

Można również wykorzystać odcienie szarości, rzadziej czerni. Są to kolory nieodstraszające rozmówcy, a mające wpływ na spokojną i rzeczową rozmowę. Jasne kolory, a także ekstrawaganckie połączenia nie są mile widziane, gdyż z góry określają mężczyznę, jako ekstrawaganckiego i nie budzą zaufania.

Jaki fason i dodatki dobrać do garnituru?

Sprawą ważną jest również odpowiednie dobranie fasonu. Tu warto podkreślić, że czynnik ten łączy się bezpośrednio z sylwetką noszącego garnitur. Nie zawsze to, co akurat modne będzie dobrze wyglądało. Lepiej w tej sytuacji sięgnąć po sprawdzoną klasykę i skorzystać z dobrego krawca, który skroi idealny garnitur na każdą sylwetkę.

Warto pamiętać, że rozmowa kwalifikacyjna często prowadzona jest przez odpowiednich profesjonalnie przeszkolonych ludzi. Oni doskonale wiedzą, jak ma wyglądać pracownik zatrudniany na dane stanowisko. Dlatego też trzeba umiejętnie dobrać dodatki takie, jak buty oraz krawat.

Ważnym elementem będzie także koszula. Tak, jak w przypadku garnituru, jej kolor powinien być stonowany. Dobry pomysł to klasyczna biel, błękit, jak również delikatne pastele. 

Odpowiednio skompletowany strój na rozmowę kwalifikacyjną pozwoli poczuć pewność siebie, a to przełoży się na powodzenie przy zabieganiu o pracę.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Przepisy BHP i apteczka pierwszej pomocy

1 lutego 2021

Kodeks pracy jasno określa, że w każdym zakładzie pracy powinna znajdować się apteczka. Służy zwykle w nagłych wypadkach i zapewnia środki niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy. Zapisy rozporządzenia w sprawie…

Czytaj więcej